Jaśmina

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Romans

Tom 3 cyklu PInk Tattoo

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”!

Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było.

Jaśmina znalazła swój azyl w PInk Tattoo – w miejscu, gdzie słowa rodzina i przyjaźń nabrały nowego znaczenia. Po rozwodzie pozornie poukładała swój świat, żyjąc dla innych ludzi, nie dla siebie. Tylko nieliczni poznali jej tajemnicę, która zaważyła na przyszłości, w której nie było miejsca na miłość.

Tymon wie, czym jest odpowiedzialność za błędy i jaki jest świat rządzący się zupełnie innymi prawami. Aby w nim przetrwać, trzeba się przystosować. Zbyt często odwracał wzrok, stał się podejrzliwy, a pięści służyły mu do obrony.

Oboje nie wierzyli, że można obrócić przeszłość w pył, by raz na zawsze stała się nicością. Nigdy nawet nie marzyli, że będą mogli odrodzić się z własnych popiołów.

Kup książkę Jaśmina

Opinie o książce - Jaśmina

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 2021 , 52 książki 2021, Legimi,

Trzecie część serii PInk Tattoo. Tym razem skupiamy się na Jaśminie. Ona jest tu główną bohaterką. Poznajemy jej życie, traumatyczną przeszłość. Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu głównej bohaterce towarzyszy pewien mężczyzna z szesciopakiem, błyskiem w oku, szelmowskim uśmieszkiem i tajemniczą przeszłością, który próbuje ją zrozumieć i podtrzymać na duchu.
No i znów mi czegoś tu zabrakło. Pierwsza część tej serii („Lilianna”) bardzo mi się podobała. Na drugiej („Malwinie”) się zawiodłam. I w stosunku do tej części odczuwam podobnie, tj. zawód... .
Mam wrażenie, że ta historia opiera się tylko na przemyśleniach głównych bohaterów i uświadamianiu siebie nawzajem, że nie są wcale tacy „pokiereszowani”, że nie ma co się użalać nad sobą i udawać kogoś, kim się nie jest. Bardzo dużo dialogów i monologów, mało akcji i fabuły samej w sobie. Ponadto książka zbyt przewidywalna.
Za to plusem jej jest ukazanie przez autorkę dalszych losów bohaterów z poprzednich części, tj. Malwiny i Arka oraz Lilki, Mateusza i Oskarka. Choć i tu jest zbyt słodko i nadopiekuńczo.

,,Jaśmina '' to trzeci i ostatni tom serii Plank Tattoo Anny Szafrasńskiej! Czytając miałam wrażenie , że ta historia miała miejsce , a ja byłam bacznym obserwatorem życiowego dramatu Jaśminy. Czytając czułam różne emocje, ale górę przejęła złość, złość na ludzi bez grama empatii!

Jaśmina, to urocza kobieta po przejściach. Rozpad małżeństwa spowodował , że zamknęła się na wszystkich i przywdziała maskę , pod którą skrywa prawdziwą siebie! W jej życiu pewniakiem są przyjaciele na których zawsze może liczyć, a miłość to przeszłość od której chce się odgrodzić wielką kreską!

Pogoda jest nieobliczalna i zaskakująca , w jednej sekundzie zmienia się kierunek wiatru i tak właśnie jest z życiem Jaśminy! Od urodzenia sterowana przez matkę, by podczas burzy zawaliło jej się całe życie!! Czy pozbiera się po huraganie jakie zgotował jej los? Czy jest możliwe , że w jej życiu wzejdzie tak długo wyczekiwane słońce?

Tymon, to chłopak z przeszłością , który już do końca życia będzie miał etykietkę przestępcy! Jego życie to pasmo złych wyborów i niepowodzeń. Po wyjściu z więzienia nie potrafi się odnaleźć , choć pewna drobna dziewczyna zawróciła mu w głowie, ale czy ona będzie w stanie udźwignąć jego bagaż życiowych niepowodzeń?

Chciałaby zakończyć podsumowaniem całej serii. Jest to jedna z najlepiej napisanych serii jakie czytałam! Ja osobiście nie lubię czytać wszystkich części od razu , lecz w tym wypadku miałam cały czas niedosyt, i sięgałam po następne tomy - to dużo świadczy o autorce! Zdecydowanie Polecam Wszystkie trzy tomy , bo historie jakie tam są zwalają z nóg! Koniecznie na zakończenie muszę wspomnieć o okładkach które są subtelne i przyciągają wzrok!Polecam!

Anna Szafrańska jest nie tylko mistrzynią w pisaniu pełnych niepokoju i wzbudzających mnóstwo skrajnych emocji romansów, ale przede wszystkim ma niezwykłą zdolność kreowania bohaterów tak autentycznych, wadliwych, którzy podejmują czasami niewytłumaczalnie głupie decyzje, dzięki czemu jej historie pozostają w czytelniku jeszcze na długo po przeczytaniu. Seria PInk Tattoo z pewnością jest na to idealnym przykładem.
Kiedy skończyłam czytać pierwszy tom tej serii, byłam przekonana, że żadna książka nie będzie w stanie bardziej mnie złamać. Czytając „Jaśminę”, od początku do końca moje biedne serce przeszło tak wiele, że miałam obawy czy będę w stanie w ogóle się po niej pozbierać, ale każda łza, każda minuta poświęcona na jej czytanie była tego warta. Jest naładowana emocjami, niektóre z nich są boleśnie realne, ale w tym bólu piękne. Dlatego, że wyzwalane są dzięki uzdrowieniu serca, które zostało złamane, uszkodzone, by w końcu mogło zostać poskładane w całość i napełnione nadzieją.
Uwielbiam to, że chociaż książka głównie koncentruje się na Jaśminie i Tymonie, nie brakuje bohaterów, których mieliśmy okazję poznać przy poprzednich tomach. Nie pozostają oni w cieniu, ale także nie przyćmiewają głównych bohaterów, a jednak mają swój cel i wielkie znaczenie w historii.

„Jaśmina” to książka, która żyje w naszym sercu, umyśle, sprawia że czujemy każde słowo, każdy dotyk, ból przez który przechodzą bohaterowie czy wątpliwości które nimi targają. Ale z pewnością najpiękniejsze w niej jest to, że mimo ciężkich tematów, które autorka porusza, zawsze daje nam powód do uśmiechu i pozostawia pełnych nadziei. Historia Jaśminy i Tymona to nie banalny, uroczy romans, ale przede wszystkim opowieść ukazująca pełną bólu i smutku drogę do uzdrowienia i zrozumienia, że każdy zasługuje na szczęście. Być może przytłoczy niektórych swoją intensywnością, ale jestem przekonana, że nikt nie poczuje się zawiedziony.

Anna Szafrańska po raz kolejny udowodniła, że jest autorką, z którą trzeba się liczyć. Cała seria okazała się niesamowita i bez wątpienia zajmie szczególne miejsce w moim sercu. Dlatego jeśli jeszcze nie czytaliście, to mam nadzieję, że szybko się to zmieni!

Malwina
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Malwina

Czasami uczucie wsiąka pod skórę jak tusz i tworzy na niej unikatowy wzór. Malwina świetnie opanowała grę pozorów. Na co dzień nosi...

Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Spragnieni, by żyć

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi...