Srebrny łabędź

Tom 1 cyklu Elite Kings Club

Pewnego razu kobieta dowiedziała się o zdradzie męża i postanowiła zabić kochankę, a następnie sama popełniła samobójstwo. Po wszystkim sprawa pojawiła się na językach wszystkich. Każdy wie o tym, co zrobiła mama Madison Montgomery. A teraz dziewczyna zmuszona jest po raz kolejny wyprowadzić się do nowego miasta, kiedy jej tato związuje się z matką jednego z nieprzypadkowo wybieranych członków Elite King's Club. Wszyscy w szkole ich znają, lecz ich prawdziwa historia jest zakopana głęboko w przeszłości. To grupa tajemniczych i groźnych chłopaków, którzy za cel obrali sobie właśnie ją. Nienawidzą jej, a jednocześnie strzegą jej bezpieczeństwa. Dziewczyna wpada w oko przywódcy, Bishopowi, którego poprzednia dziewczyna zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Tylko, jaki to ma związek z Madison? Zewsząd otaczają ją tajemnice i niebezpieczeństwo. Niedługo dziewczyna ma się przekonać, dlaczego została uwikłana w ich mroczną grę. I że jedynym jej zakończeniem jest śmierć.

"Sekrety są bronią, a spustem milczenie."

Srebrny Łabędź jest bardzo specyficzną i mroczną książką. Czytałam na jej temat skrajne opinie. Czytelnicy byli albo zupełnie rozczarowali, albo zachwyceni faktem jej lekkości i tego, jak bardzo wciąga. Strony dosłownie same się przewracają, a zakończenie dosłownie wbija w fotel, jest niespodziewane i nagłe. Historia zawiera tak wiele tajemnic, niewyjaśnionych wydarzeń i zachowań, na które nie dostajemy w tym tomie odpowiedzi, że po przewróceniu ostatniej kartki miałam tysiąc pytań i do następnego dnia układałam sobie w głowie teorię na temat ciągu dalszego. Jestem okropnie zła, że na drugą część, Marionetkę, muszę czekać aż do maja.

Jeśli mieliście okazję czytać Kinga czy inny dark romance, to wiecie czego powinniście się spodziewać w takiej książce. Mnóstwo zagadek, pożądania, czasem agresji. Jednak Bishop i cały Elite King's Club jest mroczny do szpiku kości i aż przyprawia o ciarki, gdy odpowiednio wczuć się w historię, a szczególnie sceny "gry". Chwilami SB przypominał mi Fallen Crest. Akademię, a główna bohaterka Samanthę. Sama akcja i bohaterowie drugoplanowi mocno mnie dezorientowali, nie działo się wiele, ale bardzo intensywnie. Czułam się jakbym przeczytała więcej niż 300 stron. Myślę, że ta książka zrobiłaby furorę jako serial.

Madison jawi nam się jako dziewczyna silna, stanowcza, o ciętym języku, nielubiąca okazywać słabości, niepragnąca uwagi ani współczucia, odważna i nieufna. Mogę przyznać, że nawet mi imponowała tym, jak sobie radziła z wciąż nieobecnym ojcem, problemem z nawiązywaniem przyjaźni i całą tą sytuacją, w którą została wplątana. Z czasem jednak stała się nieco naiwna, a w drugiej połowie książki dość irytująca, gdy Bishop tak zawrócił jej w głowie, że była gotowa zrobić wszystko, co jej powie, a także wszystko, by zrobić mu na złość, gdy chłopak zalazł jej za skórę. Jednocześnie jest w niej ogromna tajemnica. Madi jest narratorką, która nie mówi wszystkiego, tylko daje niejasne wskazówki na temat siebie i swojej przeszłości.

Nie powiem, że jakoś bardzo zaprzyjaźniłam się z bohaterami. Wszyscy pochodzą z bogatych domów, prywatnych szkół i często ujawniają się ich wewnętrzni snobi. Królowie zostali tylko lekko zarysowani, więc nie mieliśmy szansy bliżej ich poznać. Spośród nich wyróżnia się jednak tajemniczy Bishop, który jest jednym, wielkim, nieprzewidywalnym znakiem zapytania dla czytelnika. Dodatkowo mamy Nate'a, przybranego brata Madison oraz Brantleya, który wyjątkowo bardziej niż inni nią gardzi. Mogę za to zaznaczyć, że polubiłam Tatum, przyjaciółkę Madi, która była jedyną szczerą i wierną osobą w towarzystwie, a z czasem dowiadujemy się, że i jej życie nie jest usłane różami.

Cóż, książka ogólnie nie jest jakaś wybitna, ale z pewnością nie jest schematyczna. Wysuwa się poza wszelkie podejrzenia, a w jej wnętrzu czeka coś zupełnie innego niż można się spodziewać. Wciąga od pierwszych stron, a dodatkowo ma piękną szatę graficzną. Nie brakuje w niej gorących scen, ostrego, wulgarnego języka, który wypadł w dialogach dość naturalnie. Nie nudzi i sprawia, że przez większość czasu głowiłam się i troiłam, by koniec końców niczego się nie dowiedzieć, poza ogólnymi fragmentami. Mam nadzieję, że kontynuacja więcej nam wyjaśni, szczególnie w obliczu nagłego zwrotu akcji, jaki zafundowała nam na koniec autorka. Sama gra i ta dziwna intryga z czasem zaczyna się robić naciągana, ale lektura jest całkiem miła, jeśli ktoś jest fanem gatunku.

Jeżeli wahacie się z przeczytaniem tej książki, to muszę przyznać, że z pewnością nie jest ona zła ani rozczarowująca, za to lekka i nieszablonowa, jednak z powodu różnorodnych opinii, pewnie sami powinniście po nią sięgnąć, by sprawdzić, czy przypadnie Wam do gustu.

"Czasami zastanawiam się, ile ma lat, bo jest taki mądry. Jego mądrość nie pochodzi z książek, ale z życia, i nie jest czymś, co się spotyka u osób w moim wieku."

Informacje dodatkowe o Srebrny łabędź:

Tytuł oryginału: Silver Swan. Elite Kings Club Book One
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Dodał/a opinię: Sandra Siwak

Zobacz opinie o książce Srebrny łabędź

Kup książkę Srebrny łabędź

Flip Trick
Amo Jones 0
Okładka ksiązki - Flip Trick

Dla fanów Punk 57! Właśnie odkryła, że nieznajomy, z którym spędziła noc, zostanie jej przybranym bratem.Świeżo upieczona studentka Amethyst Lilly Tatum...

Malum, część 1
Amo Jones0
Okładka ksiązki -  Malum, część 1

Czwarty tom mrocznej i niegrzecznej serii Elite Kings Club Uprowadzona i więziona przez własną siostrę, Tillie Stuprum nie może zapewnić swojej córce...