Street racer

Dziś przychodze do Was z książką, która przekonała mnie okładką i tematyką. I jedna, i druga jest wyjątkowa i nieoklepana.
"Street Racer" autorstwa Jakuba Presa to tegoroczny debiut.

Graliście kiedyś w Need for Speed? Czytając książkę miałam wrażenie, że jestem w grze. Dialogi, zadania, wyścigi, ucieczki, intrygi, niebezpieczeństwo. Akcja na całego. Młodzi bohaterowie wkręceni w temat ulicznych wyścigów, cała ta otoczka, wszystko się zgadzało. Nie wiem jak podszedłby do tej pozycji czytelnik kompletnie nie mający doświadczenia z grami, ale ja próbowałam się odnaleźć. Tylko musiałam sobie powtarzać, że obserwuję grę. Powiem wam, że to dziwne doświadczenie, ale lubię wyjść że swojej strefy komfortu i doświadczyć czegoś nowego.
Głównym bohaterem powieści jest Jacques, młody streetracer uciekający przed policją. Jego przyjaciele i znajomi, przygody i doświadczenia stanowią trzon tej powieści.
Z pewnością ta książka przypadnie do gustu młodym osobom, które interesują się motoryzacją, a również wyścigami, grami, simracingiem. Autor posiada ogromną wiedzę na ten temat, co dodaje tej książce dodatkowych wartości. Ciekawostki wspomniane w książce będą z pewnością łakomym kąskiem dla wielbicieli motoryzacji i wyścigów.
Książką bardzo się zainteresował mój dziesięcioletni syn, kiedyś miłośnik autek Hot Wheels, a obecnie gier komputerowych. Myślę, że za kilka lat ta książka zagości w jego biblioteczce, ponieważ oprócz istnie filmowych scen i wartkiej akcji, znajdzie w niej uniwersalne wartości, które zawsze są aktualne: przyjaźń, wierność, lojalność, szacunek.
Większą część książki stanowią dialogi. Nadają książce lekkości i przez to czytalo się ją szybko. Bez względu na to uważam, że jest ona specyficzna i jedyna w swoim rodzaju i czytelnik albo się w niej odnajdzie, albo nie. Proponuję przekonać się samemu.

Informacje dodatkowe o Street racer:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-03-30
ISBN: 9788382192773
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Wyścigi

Zobacz opinie o książce Street racer

Kup książkę Street racer