Strefy cyberwojny

Tajniki Internetu, statystyki, manipulacje widzami, to dla mnie czarna magia, nigdy jakoś w to się nie zagłębiałam ponieważ nawet nie wiedziałam które źródła są wiarygodne, książka "Strefy Cyberwojny" to książka dla osób które chcą bliżej poznać te tematy.
Algorytmy towarzyszą nam cały dzień, dzięki nim portal społecznościowy którego używamy pokazuje nam strony które są podobne do tych które obserwujemy a przeglądarce wyskakują nam reklamy sklepów których ofertę wcześniej oglądaliśmy. "Dzień się jeszcze na dobre nie zaczął, a już miałeś konflikt z kilkudziesięcioma algorytmami. Każdy z nich ma coś ułatwiać i w czymś pomóc. Sprawiać, byśmy nie tracili czasu na sprawy w gruncie rzeczy mało istotne. I to jest w algorytmach naprawdę wspaniałe, a jednocześnie najbardziej uzależniające i najbardziej zwodnicze." Internet to również miejsce gdzie każdy może napisać co chce, nagłówki zachęcają sensacją a dopiero po wejściu w artykuł napisana jest prawdziwa informacja lub w ogóle ktoś publikuje nie prawdę żeby ktoś przeczytał jego artykuł a wszystko po to że portal zarabia na tym że my klikamy w link. "Wydaje Ci się że twoja opinia albo opinia innego użytkownika nic nie kosztuje? Nieprawda. I ty, i on używacie najcenniejszej waluty mediów społecznościowych - poświęciliście swoją uwagę. Media społecznościowe żyją z tego, że spędzacie w nich czas, a one mogą sprzedawać reklamy."
Ta książka przybliżyła mi temat manipulacji w sieci, nawet nie wiedziałam że tak łatwo możemy trafić na fałszywe informacje w które ślepo wierzymy. Myślałam że ten temat mnie nie zainteresuje a tu wręcz przeciwnie, książkę przeczytałam z ciekawością i na pewno pomoże mi to lepiej użytkować Internet, teraz nie dam się już oszukać i nie będę bezmyślnie klikać w linki. Inwigilacja jest ogromna i jestem tym przerażona, chyba wolałabym żeby wirtualny świat wiedział o mnie mniej i mam nadzieję że takie rozwiązanie jakie jest w Chinach gdzie aplikacja ocenia jak dobrymi ludźmi jesteśmy u nas nigdy nie powstanie.
Moim zdaniem każdy powinien przeczytać tą książkę tak żeby nauczył się zachować jak najwięcej dla siebie a nie opisywać całego swojego życia w Internecie.

Informacje dodatkowe o Strefy cyberwojny :

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2018-10-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-949330-6-7
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Strefy cyberwojny

Kup książkę Strefy cyberwojny