Studentka

Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Choose Me
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Dodał/a opinię: pannamelancholia

"Studentka" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen i pierwszy kryminał napisany przez dwójkę autorów, po jaki sięgnęłam. Jak wypadła ta książka? Chyba mogę napisać to już teraz: całkiem, ale to całkiem dobrze!

Fabuła zaciekawiła mnie od samego początku. Taryn - ambitna studentka literatury zostaje znaleziona martwa przed akademikiem. Początkowo, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo skacząc z balkonu. Jednak kiedy policjantka Frankie Loomis przejmuje sprawę, zaczynają wychodzić na jaw rzeczy, które wskazują na udział osób trzecich. Jakie sekrety miała Taryn? Czy ktoś mógł ją skrzywdzić?

"Studentka" to kryminalna historia trochę inaczej skonstruowana od tych, które zazwyczaj czytam. Owszem, mamy pokazane działania policji ale środek książki dotyczy życia tytułowej studentki. Dostajemy szansę na poznanie jej ostatnich miesięcy życia, związków czy relacji z innymi. Później wraca wątek śledztwa. Od momentu, gdy książka zaczyna bardziej skupiać się na śmierci Taryn, historia nabiera tempa.

"Studentkę" czyta się szybko, cała historia jest przekonującą a styl bardzo przystępny, jednolity - w ogóle nie odczułam tego, że książkę napisały dwie osoby. Doceniam charakter głównej bohaterki choć jej życie nie było pozbawione wad. Postać Taryn jest wyrazista, od początku do końca możliwie jak najlepiej wykreowana. Jedynie postać Frankie wypada na jej tle nieco słabiej. Rozumiem jednak, że jej rola (policjantki) wymagała nieco innej charakterystyki.

Co jeszcze znajdziemy w tej książce? Wąski krąg podejrzanych. Dzięki czemu poznajemy perspektywę najważniejszych postaci i ich udział w życiu Taryn. Możemy sami wytypować podejrzanego. Ja oczywiście miałam swój typ antybohatera ale zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Sprawcą okazała się osoba, której zupełnie nie podejrzewałam!

Jak najbardziej polecam przeczytać :)

Zobacz opinie o książce Studentka

Kup książkę Studentka