Studentka

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Choose Me
Tłumaczenie: Andrzej Szulc

Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt natychmiast podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego nigdzie w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore miałaby się zabić, skoro właśnie dostała się na wymarzone studia doktoranckie?

Dociekliwa policjantka uważniej przygląda się Liamowi, byłemu chłopakowi Taryn, ale ma na oku również nieśmiałego przyjaciela dziewczyny, Cody’ego, który skrycie się w niej podkochiwał. Wkrótce wychodzi na jaw mroczna strona Taryn, chorobliwa obsesja na punkcie związków i mężczyzn, którzy coś dla niej znaczyli. Czy ta niebezpieczna skłonność zagrażała innym, czy może najbardziej jej samej? A może kluczem do rozwiązania zagadki są literackie pary kochanków spod nieszczęśliwej gwiazdy: Jazon i Medea oraz Abelard i Heloiza?

Tagi: kryminał

Kup książkę Studentka

Opinie o książce - Studentka

Studentka anglistyki, Taryn Moore, wypada z balkonu. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Przybyła na miejsce upadku detektyw Frankie Loomis nie jest przekonana o wersji z samobójstwem, a raczej jest pewna, że ktoś jej pomógł. Dlaczego młoda i piękna dziewczyna miałaby popełnić taki czyn? Rozpoczynała studia doktoranckie będące spełnieniem jej marzeń. Nic tutaj nie gra. Jak zazwyczaj bywa pierwszym podejrzanym staje się były chłopak dziewczyny, Liam. Jednak on zaklina, że nie ma nic wspólnego z jej śmiercią. Jednak łączyła ich jeszcze jedna tajemnica, która mogła pchnąć go do popełnienia tego czynu. Czyżby aż tak bał się ujawnienia prawdy? Pani detektyw ma jeszcze inny trop, kieruje swoją uwagę na przyjaciela dziewczyny, który był w niej nieszczęśliwie zakochany, a którego Taryn traktowała jak dobrego przyjaciela. Ale na horyzoncie pojawiają się głosy, że dziewczyna była zauroczona swoim wykładowcą. Czyżby on też miał coś wspólnego z jej śmiercią? A więc mamy trzech potencjalnych podejrzanych. Trochę za dużo, ale lepiej więcej nie mniej w takiej sytuacji …

Dzięki autorom poznajemy mroczne strony życia ułożonej studentki. Informacje, które do nas docierają zmieniają nasze podejście do jej życia, zachowania i sposobu postępowania wobec mężczyzn. Czy ona się nimi bawiła? Byli dla niej rozrywką? Wiele na to wskazuje, ale łatwo jest oceniać, nie znając motywów postępowania. Trzeba bliżej ją poznać i spróbować zrozumieć, z czego wynikało takie, a nie inne jej zachowanie.

Ciekawym zabiegiem jest podzielenie fabuły na dwie części, rozgrywane w dwóch przestrzeniach czasowych, Teraz i Przedtem. Teraz staramy się dojść do prawdy i rozwikłać zagadkę śmierci Taryn. A Przedtem, autorzy przedstawiają nam tę dziewczynę, jej życie i motywy takiego postępowania w życiu, które wiadomo, jak się skończyło. Tragicznie …

Studentka to opowieść o fatalnym zauroczeniu, ale i niewłaściwym ulokowaniu uczuć. To komplikuje całą sytuację i sprawia, że odrzucona kobieta szuka zemsty. Ogarnięta złością i upokorzona staje się niebezpieczna i nieobliczalna. Do czego może się posunąć kobieta w takiej sytuacji? Lepiej nawet sobie nie wyobrażać … I oczywiście to również powieść o miłości. I skutkach, jakie może spowodować nieszczęśliwa miłość ...

Pomysł na fabułę nie jest nowy i odkrywczy. Ten motyw wielokrotnie gościł na kartach powieści różnych autorów. Ale trzeba przyznać, że budowane i stopniowane napięcie, i wykonanie całości przyciągają czytelnika, dostarczają mu moc wrażeń i emocji. Akcja z każdą stroną się rozkręcała i nabierała rumieńców, nie mniejszych niż ja, trzymając ją w dłoni. Delikatne dozowanie informacji, wyciąganie z rękawa poszczególnych elementów układanki trzymało w napięciu i sprawiało wrażenie, że cały czas brakuje jednego elementu, aby złożyć cały obraz. I tego elementu szukaliśmy nieustannie i znaleźliśmy go, na samym finiszu. On zamknął tę opowieść w klamrę i ukształtował pełną historię.

Lektura ciekawa i intrygująca, trzymająca w napięciu do ostatniej sekundy. Paleta wrażeń i odczuć nieskończona. Od złości i bólu, do satysfakcji i zadowolenia. Ja byłam usatysfakcjonowana, nie zawiodłam się na kolejnej lekturze autorki. Miło spędziłam czas, a najważniejsze, że nie rozszyfrowałam zakończenia. Typowałam, ale niecelnie. I dlatego też warto sięgać po takie perełki, które do samego końca wodzą nas za nos, manipulują nami, podają rozwiązanie na tacy, która okazuje się pusta.

Polecam, ale pamiętaj, że kobieta oszukana i zdradzona jest niebezpieczna! Czy boisz się? Jeżeli odczuwasz lęk, dobrze się zastanów, czy to lektura dla ciebie ...

"Studentka" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen i pierwszy kryminał napisany przez dwójkę autorów, po jaki sięgnęłam. Jak wypadła ta książka? Chyba mogę napisać to już teraz: całkiem, ale to całkiem dobrze!

Fabuła zaciekawiła mnie od samego początku. Taryn - ambitna studentka literatury zostaje znaleziona martwa przed akademikiem. Początkowo, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo skacząc z balkonu. Jednak kiedy policjantka Frankie Loomis przejmuje sprawę, zaczynają wychodzić na jaw rzeczy, które wskazują na udział osób trzecich. Jakie sekrety miała Taryn? Czy ktoś mógł ją skrzywdzić?

"Studentka" to kryminalna historia trochę inaczej skonstruowana od tych, które zazwyczaj czytam. Owszem, mamy pokazane działania policji ale środek książki dotyczy życia tytułowej studentki. Dostajemy szansę na poznanie jej ostatnich miesięcy życia, związków czy relacji z innymi. Później wraca wątek śledztwa. Od momentu, gdy książka zaczyna bardziej skupiać się na śmierci Taryn, historia nabiera tempa.

"Studentkę" czyta się szybko, cała historia jest przekonującą a styl bardzo przystępny, jednolity - w ogóle nie odczułam tego, że książkę napisały dwie osoby. Doceniam charakter głównej bohaterki choć jej życie nie było pozbawione wad. Postać Taryn jest wyrazista, od początku do końca możliwie jak najlepiej wykreowana. Jedynie postać Frankie wypada na jej tle nieco słabiej. Rozumiem jednak, że jej rola (policjantki) wymagała nieco innej charakterystyki.

Co jeszcze znajdziemy w tej książce? Wąski krąg podejrzanych. Dzięki czemu poznajemy perspektywę najważniejszych postaci i ich udział w życiu Taryn. Możemy sami wytypować podejrzanego. Ja oczywiście miałam swój typ antybohatera ale zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Sprawcą okazała się osoba, której zupełnie nie podejrzewałam!

Jak najbardziej polecam przeczytać :)

Avatar użytkownika - RudaRecenzuje
RudaRecenzuje

Samobójstwo czy morderstwo? Sprawczyni czy ofiara? Niewinna studentka czy wyrachowana manipulantka?

Lubię twórczość Tess Gerritsen. Tak bardzo, że po jej każdą kolejną książkę sięgam z dużym zainteresowaniem i niemniejszą radością. Zawsze jestem bardzo ciekawa, co ma mi do zaoferowania w nowym tytule, zastanawiam się, czy sprosta moim oczekiwaniom i czy ja podołam wykreowanym przez nią sylwetkom zbrodniarzy. Tym razem było jeszcze bardziej interesująco- nowa książka napisana bowiem została przez nią w duecie z nieznanym mi wcześniej Garym Braverem.

„Studentka” przypadła mi do gustu, choć okazała się inna, niż zakładałam. W dużej mierze stało się tak za sprawą obecności wielu wątków obyczajowych. Momentami to one wychodziły na prowadzenie, przejmując pierwszy plan. Nie mam jednak o to do autorki żalu czy pretensji, bo zamiłowanie do czytania nauczyło mnie też nabierania dystansu i pewnej elastyczności. Jeśli lektura czyta się niemalże sama, a kolejne strony są poznawane w błyskawicznym tempie, to znaczy, że książka spełniła swoje zadanie. Utrzymała zainteresowanie, pogłębiła ciekawość, dostarczyła rozrywki i sprawiła przyjemność.

Mimo że tytuł ten wyszedł spod pióra dwóch autorów, to nie stanowiło to dla mnie problemu w czasie lektury. Całość okazała się bardzo spójna i dopracowana. Wydaje mi się, że nie potrafiłabym ocenić, które fragmenty zostały napisane przez Gerritsen, a które przez Bravera. Lekka narracja, świetny styl, prosty język, krótkie rozdziały, budzące napięcie przejścia między kolejnymi scenami- te elementy sprawiły, że książka była przyjemna w odbiorze, a jej lektura sympatyczna i relaksująca.

„Studentka” to subtelny i niewymagający thriller. Autorzy nie przesadzają z przemocą, nie wykorzystują skomplikowanych rozwiązań, nie kombinują z szalonymi zwrotami akcji. Książka jest interesująca i przystępna. Nie męczy, ale też nie nudzi. Choć całość wydała mi się nieco zbyt uproszczona, to dałam się zaskoczyć finałowym wydarzeniom. Przekonana o tym, że wiem, kto jest w tej historii winny, pozwoliłam, by dwoje autorów utarło mi nosa i udowodniło, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje.

Tytuł ten zbudowany został wokół tajemnic. Uwielbiam ten motyw i uważam, że zawsze się sprawdza. Podtrzymuje zainteresowanie, angażuje czytelnika, dodaje całości smaczku. A gdy autor potrafi ujawniać sekrety stopniowo, igrając przy tym z czytelnikiem, tak jak w tym przypadku, to już zupełnie nie potrafię się takiej lekturze oprzeć.

„Studentka” nie jest najlepszą propozycją od Gerritsen, ale książkę zaczyna się z dużym zainteresowaniem, czyta z wielką przyjemnością i kończy z szerokim uśmiechem na ustach. Ten tytuł może się podobać. Koniecznie dajcie mu szansę.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Uwielbiam thrillery Tess Geritsen, dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę.

'Studentka" to trzymająca w napięciu, dobrze czytająca się opowieść o miłości, nadziei, pragnieniu akceptacji. Podszyta sensacją, bo jakże inaczej możemy nazwać śmierć głównego bohatera, która miała być samobójstwem.?

Ta opowieść rozpatrzona jest z wielu punktów widzenia... Główna bohaterka wyrwana z biednej społeczności, pragnąca za wszelką cenę miłości i akceptacji, pełnej nadziei i marzeń o wspaniałej karierze.
Najpierw z Liamem a później z profesorem, któremu ta sytuacja rujnuje życie i przyszłość, a jednocześnie doprowadzając do własnej śmierci.

Franki-policjantka, która drżała nad losem swoich córek, dobra w swej robocie.
Jack -profesor, który po pierwszym spotkaniu z Taryn wyczuł kłopoty.
Finałem zapomnienia profesora i studentki jest jej ...śmierć....
Jest to stara jak świat opowieść o tragicznej miłości nieodpowiednich osób...Mezalians?
Winny okazuje się ktoś zupełnie inny...a finał jest tragiczny w skutkach...

"Studentka" to dobra książka, lecz koniec mnie mnie nie zszokował, a szkoda... Jest to spokojna lektura z nutą kryminału... polecam - można w niej odnależć cząstkę siebie...

Dziękuję @wydawnictwoalbatros za egzemplarz recenzyjny:)

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Studentka" to pierwsza książka autorki jaką miałam okazję przeczytać i na pewno nie ostatnia. Nie wiem jak ale koniecznie będę musiała nadrobić pozostałe pozycje.

Taryn Moore decyduje się na jeden z najbardziej skutecznych sposób by odebrać sobie życie. Skacze z balkonu nie pozostawiając nawet listu pożegnalnego. Sprawę jej tajemniczego samobójstwa bada detektyw Frankie Loomis. Frankie odkrywa, że dziewczyna nie miała żadnych powodów do odebrania sobie życia, wręcz przeciwnie, miała ich wiele aby żyć. Jest pewien szczegół, który nie daje jej spokoju, nigdzie nie ma telefonu Taryn. Powoli wychodzą na jaw dziwne zachowania dziewczyny... Czy to był powód do odebrania sobie życia?

"Studentka" to bardzo dobry thriller psychologiczny. Tak jak wspomniałam wyżej, nie czytałam wcześniejszych książek Tess i nie mam porównania, ale "Studentka" bardzo mi sie podobała. Fabuła rozgrywa się na dwóch przestrzeniach czasowych, krok po kroku poznajemy Taryn i jej życie, jej obsesje na punkcie akceptacji ze strony innych. Jej chęć dążęnia do obranych celów, która w rezultacie doprowadza do tragedii.
Tess od samego początku buduje napięcie, które towarzyszy czytelnikowi do ostatnich stron, by na sam koniec zaskoczyć nas jeszcze zakończeniem, którego absolutnie się nie spodziewałam.
Nie żałuję ani chwili spędzonej z Tess a wręcz przeciwnie, autorka zaskarbiła sobie u mnie miejsce i nie pozostaje mi nic innego jak w wolnej chwili zacząć nadrabiać zaległości. Polecam!

Ile jest w stanie znieść zakochana kobieta? Do czego może się posunąć, kiedy pozostanie zraniona i porzucona?

Tess Gerritsen niewątpliwie ma niesamowity dar pisania. Dlatego sądzę, że każdy miłośnik thrillerów zna chociażby jedną z jej książek. Osobiście przeczytałam cały jej dobytek, więc nikogo nie zdziwi fakt, że sięgnęłam także po „Studentkę”.

Zacznijmy od tego, że książka jest napisana bardzo lekko jak na autorkę przystało. Fabuła została dopieszczona w najmniejszym szczególe przez co książkę czyta się z czystą przyjemnością. „Studentka” wciągnęła mnie już od pierwszych stron, gdzie odrazu zostaje nam przedstawione śledztwo w sprawie początkowo mogłoby się wydawać samobójstwa młodej studentki. Akcja być może nie pędzi jak szalona, ale na pewno nie możemy narzekać na nudę i brak ciekawych zwrotów akcji. Przez cały czas autorka utrzymuje klimat tajemniczości.

Narracja książki prowadzona jest z perspektyw kilku kluczowych bohaterów, dzięki czemu dogłębniej możemy się przyjrzeć całej sprawie. Ogromnym plusem jest także zastosowanie retrospekcji czasowych, które rzucają nowe światło na wydarzenia z teraźniejszości. Jako, że tytułowa studentka studiuje anglistykę w książce znajdziemy nawiązania do mitologii i kochanków spod nieszczęśliwej gwiazdy co naprawdę bardzo mi się spodobało. Zapewne wpływa na to fakt, że jest to moje dość duże źródło zainteresowań, a także temat pracy na ustną maturę z języka polskiego :D Ahhh… jak miło powspominać tamte czasy!

Jednak wróćmy do „Studentki”. Bohaterowie - ich portrety psychologiczne są genialna, a najlepszy oczywiście należy do Taryn, jednak profesor także może wzbudzić Waszą ciekawość. Wystarczy tylko lepiej się mu przyjrzeć. Ogólnie postać Taryn jest niezwykle skomplikowana i złożona co powoduje, że płynie od niej wiele sprzecznych emocji. Wiele osób początkowo może uznać ją za słabą desperatkę, jednak czy naprawdę taka była?

Jedyna rzecz do której muszę się przyczepić to fakt, że śledztwo detektyw Frankie rozwiązałam szybciej niż ona sama ;) Jednak nie spowodowało to, że książka stała się dla mnie gorsza w odbiorze. Po prostu na koniec tylko potwierdziłam swoją tezę i dowiedziałam się jaki był dokładny przebieg wydarzeń.

Jestem pewna, że książka spodoba się każdemu fanowi zagadkowych historii. Całość wypada naprawdę świetnie i wszystkie elementy układanki idealnie do siebie pasują. Nie ma tu żadnych niedopowiedzeń. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Kilka lat temu z wielką chęcią czytałam książki Tess Gerritsen. Lubiłam je do tego stopnia, że stałam dwie godziny po autograf autorki w upalny dzień w nieklimatyzowanym pomieszczeniu. W ostatnim czasie już tak często nie sięgam po jej książki, lecz nadal śledzę, czy wychodzi jakaś nowa książka spod jej pióra. W momencie, gdy zobaczyłam zapowiedź książki „Studentka”, to dodałam ją od razu na listę do przeczytania. Nie spodziewałam się, że uda tak szybko mi się ją przeczytać i to jeszcze przed premierą, a to wszystko dzięki Wydawnictwu Albatros.

Zaczynając czytać książkę „Studentka” wiedziałam, że będzie mi się ją łatwo i przyjemnie czytać. Autorka już nie raz mi pokazała, że potrafi prowadzić historię w interesujący sposób. W „Studentce” także opisała ciekawe wydarzenia krążące wokół studentki i jej rzekomego samobójstwa. W książce możemy zapoznać się ze zdarzeniami przed jej zginięciem oraz po. Mamy więc okazję poznać życie Taryn na kilka tygodni przed jej zgonem. Poznać jaką była osobą i jakie tworzyła relacje. Przyglądamy się także toczącemu śledztwu, które ma ustalić okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszystkie informacje jakie ma możliwość poznać czytelnik sprawiły, że jeszcze bardziej byłam ciekawa co się tak naprawdę wydarzyło.

„Studentka” to moje kolejne udane spotkanie z twórczością Tess Gerristen. Czytanie tej książki było samą przyjemnością. Autora potrafiła utrzymać napięcie praktycznie do ostatnich stron. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale będę tę książkę wspominać zdecydowanie dobrze.

Avatar użytkownika - Azb
Azb
Przeczytane:2021-10-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

Taryn Moore to młoda, piękna, inteligentna kobieta. Studentka stojąca u progu błyskotliwej kariery naukowej. Wiadomość, że Teryn wypadła z balkonu znajdującego się na piątym piętrze wstrząsnęła lokalną społecznością. Żal i niedowierzanie to najczęściej pojawiające się reakcje na tę informację. Ale były też osoby, które słysząc o samobójczej śmierci studentki miały zgoła inne odczucia. Satysfakcja podszyta zazdrością, złość i chęć zemsty, czy wręcz strach i próba zatajenia jakichkolwiek z nią kontaktów mogą wzbudzić zainteresowanie policji. Czy śledczy prowadzący tę sprawę potwierdzą, że jej śmierć była wynikiem samobójstwa? A może jednak jest osoba, która pomogła jej podjąć tę ostateczną decyzję? Niezjedzony posiłek, odnalezione zawiadomienie o dostaniu się na studia doktoranckie, brak telefonu powodują, że sprawa Taryn Moore dla policji jest rozwojowa.
***
,,Studentka" Tess Gerritsen i Gary Braver to opowieść o kobiecie, która nie potrafiąc uwolnić się od przeżytej w dzieciństwie traumy przenosi do swojego dorosłego życia wszystkie lęki i niepokoje z młodości. Szukając miłości oplata swoich partnerów toksycznym uczuciem, które za każdym razem prowadzi do rozstania. Historia niestabilnej emocjonalnie Taryn Moore pokazuje do jakich czynów może posunąć się zraniona i owładnięta szałem zemsty kobieta.

Akcja tego thrillera rozgrywa się dwutorowo, dzięki czemu możemy poznać wydarzenia, które miały miejsce tuż przed tragedią, jaki i zaraz po niej, kiedy wszczęte zostaje śledztwo. To pozwala bliżej poznać naszą ofiarę, jej życie, ale również cele, marzenia i motywy, którymi kierowała się podejmując często bardzo kontrowersyjne decyzje.
***
,,Studentka" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Tess Gerritsen, nie mogę się więc odnieść do tego, jak ta książka wypada na tle wcześniejszych powieści autorki.

Mnie ta historia wciągnęła. Postacie w niej wykreowane są ciekawie sportretowane, akcja jest dynamiczna, a samo zakończenie zaskakujące. Polecam.

,,PIEKŁO NIE ZNA TAKIEJ FURII:

PRZEMOC I WZGARDZONA KOBIETA

Częste w greckiej mitologii i literaturze klasyczne opowieści o kobietach zdradzonych przez mężczyzn (Ariadna, królowa Dydona) kończą się na ogół śmiercią kobiety, którą zadaje sobie ona często sama w żałosnym akcie autodestrukcji. Niektóre jednak, na przykład Medea, wybierają alternatywną drogę: drogę zemsty..."

Podobno od miłości do nienawiści jest bardzo krótka droga. Czy tak jest w przypadku Taryn?

Studentka literatury angielskiej Taryn Moore, jest utalentowana, piękna i ciągle kocha swojego byłego chłopaka. Oboje pochodzą z małego miasteczka i mieli razem wiele planów. Liam jednak zrywa z dziewczyną, czego ona ciągle nie chce przyjąć do wiadomości. Nachodzi chłopaka, wydzwania, wysyła mu wiadomości. Wydaje jej się że to tylko chwilowe i Liam wróci do niej. Jednak decyzja chłopaka jest ostateczna.

Czy rozstanie z chłopakiem jest wystarczającym powodem aby targnąć się na życie? Detektyw z bostońskiej policji, Frankie Loomis zaczyna badać sprawę tragicznego upadku dziewczyny z balkonu. Wszystkie wskazówki wskazują na samobójstwo. Jednak policjantce coś się nie zgadza. Nie wie jeszcze co, ale intuicja podpowiada jej że to nie było samobójstwo.

Thriller napisany jest z dwóch perspektyw teraz i przedtem. Autorzy umiejętnie wciągają nas w świat Taryn. Ukazują osobowość dziewczyny krok po kroku. Na jaw wychodzi jej obsesja na punkcie związków i ważnych w jej życiu mężczyzn.

To że książkę przeczytałam w dwa wieczory jest rekomendacją samą w sobie. Nie udało mi się wytypować właściwego zabójcy - kolejną. Jednym słowem zdecydowanie polecam.

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Albatros, zapraszam na stronę: https://www.wydawnictwoalbatros.com/

Wydawnictwo: Albatros

Ilość stron: 368

Tłumaczenie: Andrzej Szulc

Data premiery: 15 września 2021

,,STUDENTKA"

Gary Braver Tess Gerritsen Wydawnictwo Albatros

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Dzięki Wydawnictwu Albatros miałam możliwość wcześniejszego przeczytania najnowszej powieści duetu Braver - Gerritsen ,,Studentka". Dziękuję za taką możliwość.
Jest to bardzo mroczny, psychologiczny thriller. ,,Studentka" wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie chciałam odłożyć jej ani na minutkę. Poruszamy się w dwóch czasach. W pierwszym czasie razem z detektyw bostońskiej policji Frankie Loomis badamy samobójczy skok z balkonu studentki Taryn Moore. W drugim czasie poznajemy życie naszej samobójczyni - co robiła przed skokiem i jak do niego doszło.
Czy to był nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo, a może morderstwo? Im bardziej zagłębiałam się w jej historię tym bardziej byłam przerażona. Taryn była mądrą i ładną dziewczyną. Dzięki temu dokuczały jej koleżanki. Chyba zazdrościły jej, że potrafiła perfekcyjnie odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Miała prawdziwego przyjaciela. Jak to młoda dziewczyna podkochiwała się w swoim nauczycielu - profesorze. Czy z wzajemnością?
Miałam już wytypowane zakończenie. Czułam jak to się skończy. Wszystko szło w tym kierunku. I tutaj dostałam pstryczka od autorów. Poznając zakończenie doznałam szoku. I do tej pory nie potrafię się pozbierać. Ta historia na długo zostanie w mojej pamięci. Wielkie brawa dla jej autorów. Takie posunięcie z waszej strony było idealne.
Rozmawiałam z moim mężem na temat tej powieści i razem stwierdziliśmy, że chętnie zobaczylibyśmy jej ekranizację. Najlepiej jako film w kinie lub na Netflixie. Byłby z tej powieści idealny film.
Jeszcze we mnie buzują emocje. Niestety nie mogę wam zdradzić zakończenia, ale gwarantuję, że przeżyjecie to samo co ja.
Idealna akcja. Bardzo dobrze przemyślana fabuła. Doskonałe postacie występujące w tej książce. Jedna mnie negatywnie zaskoczyła. Doskonała gra autorów na emocjach i nosie czytelników. Niesamowite. ,,Studentka" trafi na moją listę top 10 thrillerów.
Jestem nią tak zachwycona, że nie może być inaczej niż 10/10.
Czy podobna historia mogłaby mieć miejsce? Wydaje mi się, że tak. Przeważnie ci co się dobrze uczą są mniej lubiani i wykluczani z paczek. Ludzie z nadwagą mają niestety podobnie. Z reguły wykluczone osoby trzymają się razem. Młode dziewczyny często zakochują się w swoich nauczycielach. Niestety cały czas dochodzi do samobójstw młodych ludzi. Powody takiego zachowania bywają różne. To są podobieństwa tej książki z prawdziwym życiem. Czy dalsza część książki mogłaby mieć miejsce? To już musicie ustalić sami. Oczywiście po przeczytaniu tej powieści.
Doskonale spisała się detektyw Frankie Loomis. Z całych swoich sił starała się doprowadzić sprawę do końca. Czy jej się to udało? To moja ulubiona postać z tej książki.
Powieść ,,Studentka" jest godna polecenia. Nie możecie przegapić tego tytułu.

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler