Studentka

Nie ma nic gorszego niż furia porzuconej kobiety.
Mówią, że tornado jest łagodniejsze.
Prawdę mówią?

Znam styl autorki i bardzo lubię. Tutaj mamy duet i byłam ciekawa czy to może się udać.
Studentka Taryn decyduje się na odebranie sobie życia w sposób najbardziej pewny. Skacze z balkonu nie zostawiając żadnego listu, wpisu w mediach społecznościowych, nie żegna się z przyjaciółmi.
Do sprawy zostaje przydzielona detektyw Frankiem Loomis. Pani detektyw odkrywa, że dziewczyna, która dopiero co dostała się na wymarzone studia nie ma powodu by odebrać sobie życie, a wręcz ma powody by żyć.
W pokoju nie znajduje telefonu dziewczyny co jako doświadczonej detektyw podsuwa pierwszą myśl, że to nie było samobójstwo.
Czy detektyw odkryje mroczną tajemnicę Taryn? Kto chciał jej śmierci? Czy była niewinną dziewczyną przed którą świat stał otworem? Czy potworem, który niszczył tych, których kocha?

Harlan Coben napisał o Tess Gerritsen, że przerażające jest to, że jest tak dobra.
O tak, ona jest dobra.
Stworzyła świetny thriller z rozbudowanym tłem psychologicznym bohaterki. Świetnie skrojona postać, której autorka nadała cechy w dużej mierze negatywne takie jak nieradzenie sobie w kontaktach z innymi, obsesje na punkcie akceptacji, stawianiu na swoim za wszelką cenę. Co w rezultacie doprowadza do opłakanych skutków jej działań.
Dopracowana na każdym etapie układanka, zazębiająca się i tworząca całość. Nie sposób się od niej oderwać, wgryza się w nas i chcemy poznać motywy działań i finał.
Duet jak najbardziej udany.
Polecam

Informacje dodatkowe o Studentka:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Choose Me
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Studentka

Kup książkę Studentka