Św. Rita. Życie usłane różami

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-02-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-8079-595-2
Liczba stron: 364
Dodał/a opinię: Małgosia Brzeska

Ocena: 5 (1 głosów)

Oczywiście słyszałam wcześniej o Świętej Ricie, głównie jako patronce od rzeczy niemożliwych i beznadziejnych. Jednak nie miałam aż tak drobiazgowej wiedzy o jej dorastaniu, małżeństwie czy życiu zakonnym. Wydawało mi się, że była w klasztorze, nigdy bym nie powiedziała, że miała normalną rodzinę, była matką i żoną. A jednak coś mnie jest w stanie jeszcze zaskoczyć. Bardzo się z tego cieszę. Poszerzam swoją wiedzę, a przyznam, że zdobyte przeze mnie nowe informacje o Św. Ricie są bardzo ciekawe i interesujące.

Autor, ks. Zbigniew Sobolewski, wtajemnicza nas w tajniki życia Św. Rity. Pochodziła z Roccaporeny i Cascii, gdzie spędziła całe obfite w liczne wydarzenia życie. Dowiemy się, że wychowywana była w bardzo prawej rodzinie, wcześnie wyszła za mąż i miała dwóch synów. Szybko została sama, straciła męża w tragicznych okolicznościach oraz świat doczesny opuścili jej synowie. Żyjąc pragnieniem służenia ludziom wstąpiła do klasztoru, gdzie spędziła resztę swojego życia. Pomagała innym, swoim czystym miłosierdziem obdarowywała chorych, potrzebujących i strapionych. Więcej ciekawostek z życia tej Świętej dowiecie się sięgając po tę lekturę. Ona zapewni wam moc wrażeń i niesamowitych przeżyć. Jestem przekonana, że wiele dobrego wniesienie do waszego codziennego życia, pozwoli inaczej i z dystansem spojrzeć na życie, tutaj na ziemi, uzmysłowi wam, jaką wartość mają rzeczy materialne i co w życiu jest najważniejsze. Pokaże, że można żyć skromnie i pokornie, wyrzekając się wszelkich wygód i dóbr, mając dobre i pełne miłości i łask serce. Serce otwarte na bliźniego i radujące się, gdy sprawi się, że brat się uśmiechnie w dowód wdzięczności za otrzymaną dobroć.

Święta Rita. Życie usłane różami, niech ten tytuł was nie zmyli. Czy jej życie było tak cudowne i piękne jak ten kwiat? Czy miała okazję doświadczyć ból zadany ostrym cierniem róży? Tytuł ma głębszy sens, który jestem przekonana, że poczujecie, jak się wgłębicie w tę cudowną podróż śladami Św. Rity. Jak przesiąkniecie jej naukami i mądrościami, w które obfituje to ważne dzieło.

Czyniła cuda i takim właśnie cudownym darem jest możliwość podążania za jej historią, odkrywania jej prawdziwego oblicza, naznaczonego prostotą, skromnością i pokorą, ciepłem i miłością. Przyznam, że ta lektura skłania do bardzo głębokich i intymnych refleksji, obok niej nie sposób przejść obojętnie. Jej nie można przeczytać i odłożyć, ona jeszcze bardzo długo żyje w nas. Ona zasiała w nas ziarnko dobroci i miłosierdzia, które powoli kiełkuje i za chwilę będzie wydawać dorodne owoce, którymi będziemy obdarowywać bliźnich.

Książką jest pięknie wydana. Zaczynając od nietypowego formatu i dostojnego papieru, w środku znajdziemy kolorowe zdjęcia, które prowadzą nas śladami Św. Rity. Już się marzy, aby jak najszybciej odwiedzić te miejsca i choć na chwilę być blisko niej, poczuć tę woń pięknej róży. Na końcu książki czeka niespodzianka. Nie zdradzę tego sekretu, przekonajcie się sami.

Niesamowita opowieść, pełna nadziei i radości, motywująca do przewartościowania swojego życia i pokazująca, że jeszcze wiele można w życiu zmienić na lepsze, niezależnie od tego, w którym momencie swojej drogi życiowej jesteśmy. Nie warto się ociągać i marnować czasu, który Pan dla każdego z nas przeznaczył.

Tagi: biografie święta Rita

Zobacz opinie o książce Św. Rita. Życie usłane różami

Kup książkę Św. Rita. Życie usłane różami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Idźcie i głoście Ewangelię. Dzieci dla misji
Zbigniew Sobolewski0
Okładka ksiązki - Idźcie i głoście Ewangelię. Dzieci dla misji

Ta niewielka książeczka uświadamia dzieciom, że jako chrześcijanie zostali zaproszeni i powołani do głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny. Szczególną...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje