Świąteczna sukienka

Wielu ludzi wierzy w talizmany, dlatego też mają przedmioty, które uważają, że przynoszą im szczęście i nikt tak naprawdę nie wie, czy to prawda, czy może jednak nie, ale nie zaszkodzi taki magiczny przedmiot mieć zawsze blisko siebie, bo może on naprawdę działa cuda.
Meg Julliard tuż przed świętami musi całkowicie zmienić swoje życie, wraca do Chicago, ponieważ została właścicielką apartamentowca, który odziedziczyła po śmierci taty. Na początku nie może się z tym pogodzić, kocha modę i tym chciała się zajmować, a musi uporać się z ogromnymi problemami, jakie na każdym kroku przysparza jej stary budynek.
Kiedy zaczęłam czytać książkę, skojarzyła mi się ona z takim świątecznym filmem, który wiadomo, że będzie piękny już po pierwszej scenie i tak właśnie było, ta historia jest pełna ciepła i emocji, które przeżywa się razem z bohaterami. Meg to cudowna kobieta tylko niestety nie potrafi zarządzać majątkiem swojego ojca, na szczęście pensjonariusze są tak wspaniali, że we wszystkim jej pomagają i wspierają ją z całych sił, pomimo to kobieta bardzo tęskni za swoim tatą i ma ogromne wyrzuty sumienia, że nie spotkała się z nim przed śmiercią.
Punktem najważniejszym tej historii jest sukienka, która pasuje idealnie na każdą kobietę, pewnego dnia Meg dostaje ją od jednej z mieszkanek Ellie Wade i to ona sprawia, że zaczyna dziać się magia.
Nie jest to typowo świąteczna książka, chociaż akcja przypada właśnie na ten okres, dlatego też nawet w wakacje poczujemy klimat tej pięknej historii. Opowieść wciąga na tyle, że razem z bohaterami przeżywa się wszystkie wzloty i upadki, momentami czułam jakbym była tam obok i przeżywała te wszystkie emocje równie mocno co oni. Podczas czytania nie da się nudzić, dużo się dzieje, raz akcja nabiera tępa, a raz zwalnia, ale dosłownie tylko na chwilę, żeby znowu wziąć rozbieg, są tutaj sytuacje, podczas których uśmiech nie schodzi z twarzy, ale też takie, gdy wydaje nam się, że świat runął i nie da się już go posklejać na nowo, także po przeczytaniu jeszcze długo pamięta się tę przepiękną historię.

Informacje dodatkowe o Świąteczna sukienka:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2021-11-24
Tytuł oryginału: Christmas dress
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Świąteczna sukienka

Kup książkę Świąteczna sukienka

Świąteczne życzenie
Courtney Cole0
Okładka ksiązki - Świąteczne życzenie

Poruszająca świąteczna opowieść o magii przeznaczenia Noel Blake i jej mąż Jonah powoli oddalają się od siebie. Właściwie rozmawiają tylko podczas spacerów...

Dom na święta
Courtney Cole0
Okładka ksiązki - Dom na święta

Ona, jej niezwykła podróż i magia Gwiazdki   Dom na święta   Courtney Cole Autorka z listy bestsellerów ,,The New York Times"   Kompas, który Piper...