Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Jak to jest możliwe, że w XXI wieku, gdzie dostęp do informacji mamy na wyciągnięcie ręki i wszystko możemy znaleźć w Internecie, coraz więcej zwolenników zyskują tezy obalone już lata temu? Jak to się stało, że choć powinniśmy być mądrzejsi od poprzednich pokoleń, to wierzymy ludziom, którzy głoszą absurdalne twierdzenia?

Autor książki zajął się próbą obalenia mitów, które są nadal bardzo żywe w naszej codzienności. W zrozumiały sposób tłumaczy czytelnikowi, dlaczego pseudonauka i pseudomedycyna powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Każdy z podjętych tematów, a jest ich czternaście, został dogłębnie wyjaśniony i poddany w wątpliwość za pomocą nauki z dziedziny praw fizyki, chemii czy biologii. Autor zadał sobie wiele trudu, by zrozumieć czym kierują się ludzie wierzący w głoszone przez nich tezy.

Książka jest naprawdę ciekawą lekturą wyjaśniającą pewne mity, w których prawdziwość może nie wierzyłam, ale też nie poddawałam ich w wątpliwość. Dzięki bardzo obrazowemu wytłumaczeniu wielu aspektów, zagadnienia poruszane w publikacji są jasne i nie męczą naukowym językiem.

Ja poznałam nawet kilka nowych teorii, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Każdy rozdział omawia inne zagadnienie, dzięki czemu możemy sobie dozować ilość informacji, aby móc zagłębić się w omawiany temat. Ja spędziłam z książką naprawdę miłe chwile i zyskałam wiedzę, która pozwoli mi bardziej krytycznie patrzeć na świat.

Informacje dodatkowe o Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Socjologia, filozofia
Dodał/a opinię: cherryladyreads

Tagi: bóg Teorie spiskowe

Zobacz opinie o książce Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Kup książkę Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Trudno powiedzieć. Co nauka mówi o rasie, chorobie, inteligencji i płci
Łukasz Lamża0
Okładka ksiązki - Trudno powiedzieć. Co nauka mówi o rasie, chorobie, inteligencji i płci

Rasa, choroba, inteligencja, płeć - na pozór proste słowa, za którymi kryje się skomplikowana rzeczywistość: nie tylko coraz nowsze ustalenia biologii...

Wszechświat krok po kroku
Łukasz Lamża0
Okładka ksiązki - Wszechświat krok po kroku

Cytat z Norwida ,,odpowiednie dać rzeczy słowo" był wielokrotnie nadużywany do różnych celów. W odniesieniu do tej książki jest na swoim miejscu: ,,Rzeczą"...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;