Szczytowanie

Czy ktoś z was nie był chociaż raz w górach? Czy kochacie majestatyczne szczyty, które zapierają dech w piersiach, ale i są bardzo niebezpieczne. Dzięki górskim ratownikom podczas wędrówek tatrzańskimi szlakami możemy czuć się bezpieczniej i mieć pewność, że zrobią wszystko co w ich mocy, by przyjść nam na ratunek, gdy będziemy w potrzebie.

Janina zmienia temat pracy magisterskiej i wyjeżdża z Krakowa do rodzinnej miejscowości, by napisać o bezpieczeństwie w Tatrach i pracujących tam ludzi. Jej chłopak Filip wspiera ją w tych dążeniach i wraz z nią udaje się na górską wędrówkę. Niestety dochodzi do tragedii, która już na zawsze odmieni jej życie jak i pracownika medycznego TOPR-u Jana.

Co wydarzyło się w podczas wyprawy? Jaką obietnicę złożył ten obcy mężczyzna Ninie i czym się kierował? Czy coś połączy tę dwójkę?

Jest to debiut autorki i jest odrobinę zauważalne to w tym jak została poprowadzona fabuła oraz jak dynamiczna akcja pędzi na łeb i szyję. Miałam wrażenie, że wszystko dzieje się zbyt szybko, a relacja między bohaterami też były jakby płytka. Nie czułam między nimi chemii i iskry nie leciały, gdy oboje byli blisko siebie. Szkoda, że pani Kasia nie rozwinęła i doprecyzowała bardziej poszczególnych wątków.

Reszta już jest zdecydowanie perfekcyjna. Wiedza autorki na temat pracy ratowników górskich jest zachwycająca i wzbudziła mój podziw. Styl jakim posługuje się pani Paciorek jest lekki i poprawny, co powoduje, że książkę czyta się ekspresowo..

Cudowne opisy są tak treściwe i wierne rzeczywistości, iż czułam się jakbym to ja chodziła o szczytach zamiast bohaterki.

Podsumowując, powieść przypadła mi do gustu i dostarczyła naprawdę wielu emocji. Czytało mi się ją szybko i nie miałam problemów w odbiorze treści. Myślę, że spodoba się wam ta historia i dostarczy wielu emocji i mocnych wrażeń. Niecierpliwie czekam na kontynuacje, gdyż kilka ostatnich zdań wytrąciło mnie z równowagi i uruchomiło lawinę pytań w mojej głowie.

Uważam, że warto jednak sięgnąć po tę pozycję i chociaż przez chwilę dać przenieść się na szczyty Tatr, podziwiać oszałamiające piękno surowej przyrody. Polecam!

Informacje dodatkowe o Szczytowanie:

Wydawnictwo: Editio