Szczytowanie

Nina mieszka w Krakowie z chłopakiem Filipem, właśnie kończy studia i wpada na szalony pomysł zmiany tematu pracy magisterskiej. By zrealizować swój plan udaje się do rodzinnej miejscowości i stamtąd wyrusza w góry, aby przyglądać się sytuacją na szlakach. W górach spotyka Janka - ratownika medycznego TOPR, który odmieni jej życie. Co wydarzy się na szlaku? Jaki wpływ na życie Niny będzie miało ich spotkanie?

Jak już pewnie wiecie lubię debiuty, a kiedy akcja powieści toczy się w górach to już w ogóle, dlatego też z chęcią sięgnęłam po książkę Kasi. Już sama okładka niesamowicie przyciąga oko. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, książka liczy niespełna dwieście stron, zatem czyta się ją ekspresowo, ja wciągnęłam się w tą historię już od pierwszych stron. Fabuła została w ciekawy sposób sposób nakreślona i poprowadzona, a bohaterowie dobrze wykreowani, autorka tak przedstawiła ich postaci, że wydali mi się bardzo realni. Bardzo spodobały mi się opisy widoków jakie mogli podziwiać bohaterowie, wielokrotnie czułam się tak jakbym razem z Nimi przemierzała szlaki i obserwowała piękno gór. Autorka w intrygujący sposób opisała pracę ratownika TOPR, całkowicie oddała realia tego trudnego i niebezpiecznego zawodu. Losy bohaterów śledzimy z perspektywy Niny i Janka, co pozwoliło mi dużo lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, jakie emocje nimi targają. Miałam zdecydowanie lepszy wygląd w ich osobowości, zachowania i podejmowane przez nich decyzje, które były kluczowe dla ich przyszłości i relacji. Następuje tutaj kilka niespodziewanych momentów, ale chyba zabrakło mi więcej chemii i emocji między bohaterami. Na przykładzie bohaterów widzimy jak w jednym momencie może odmienić się nasze życie. Zakończenie książki bardzo mnie zaintrygowało i z chęcią sięgnę po kontynuację książki, bo myślę, że autorka jeszcze nie jednym mnie tutaj zaskoczy. Moja ocena 7/10.

Informacje dodatkowe o Szczytowanie:

Wydawnictwo: Editio