Szmal pachnący ziołem

Duże pieniądze zawsze kusił  ludzi. A z dużymi pieniędzmi w parze idzie również duże ryzyko. "Szmal pachnący ziołem", to książka po której spodziewałam się odrobiny niebezpieczeństwa, nieco pikanterii i dużo romansu i właśnie to wszystko dostałam.
Autorka wraz z główną bohaterką Walerią, która w życiu prywatnym znalazła się na zakręcie,  który zmierza ku upadkowi jej małżeństwa, postanawia nas zabrać do Dublina, gdzie mieszka Max, brat Walerii. Waleria do tej pory wiodła ustatkowane życie u boku męża Aleksa i synka Mikołaja. Uświadamia sobie jednak, że nie była nigdy do końca sobą,  a zawsze musiała się powstrzymywać i robić to, czego oczekują od niej inni. To właśnie w Dublinie odkrywa życie na nowo i smak wolności.  Postanawia pomóc bratu w prowadzeniu biznesu, gdzie hoduje i handluje marihuaną.  Lata do niego w chwilach, gdy trzeba sadzić,  ścinać czy też przesadzać sadzonki. Pieniądze,  które są w stanie zarobić przy nielegalnym biznesie są ogromne, dlatego Waleria szybko wciąga się w świat tego biznesu. Dodatkowo nie stroni od używek, alkoholu czy koksu, a przy okazji poznaje Patryka, który jest wspólnikiem Maxa i z którym od razu ląduje w łóżku. Ich znajomość jest niezwykle intensywna i burzliwa, ale przez to intrygująca.
Autorka świetnie wykreowała postacie. Główną bohaterka to Walerią, która jest niezwykle silną kobietą,  która miewa momenty zawahania, niemniej jednak twardo stąpa po ziemi i doskonale wie czego chce. Pomimo tego, że zdarzały się momenty, gdy nie zgadzałam się z podejmowanymi przez nią decyzjami i miałam ochotę nią potrząsnąć,  aby ponownie nie popełniała tego samego błędu,  to uważam,  że ta postać jest naprawdę świetnie wykreowana. Nie jest zbytni przesłodzona i co najważniejsze nie jest to "sierotka ", których w miłosnych historiach nie brakuje!!
Autorka odwaliła naprawdę kawał dobrej roboty!! Świetny pomysł na fabułę, charyznatyczni bohaterowie, którzy mają jajai choć może zabrakło nieco wątku gangsterskiego, który nieco zaniknął w pozostałych perypetiach bohaterów, to dla mnie zdecydowanie książka jest na plus. Osobiście uważam również, że autorka okrutnie zagrała na mojej wyobraźni pozostawiając takim zakończenie,  ale przyznam szczerze, że daje mi to również nadzieję na to, że być może postanowi jednak kiedyś dopisać dalsze losy bohaterów!! A wtedy zdecydowanie będę pierwsza czytelniczką!!
Ja ten tytuł gorracao polecam!! Naprawdę warto!!

Informacje dodatkowe o Szmal pachnący ziołem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-12-15
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Szmal pachnący ziołem

Kup książkę Szmal pachnący ziołem

Szmal pachnący koksem
Ewelina Pałecka0
Okładka ksiązki - Szmal pachnący koksem

Kontynuacja powieści Szmal pachnący ziołem. Zmęczona sześcioma latami prowadzenia nielegalnych interesów Waleria ma nadzieję, że wreszcie odnalazła w...