Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788380327511
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: JIM Fra cokepusher til undercover i Nordkorea
Dodał/a opinię: Ksiazkolandia

Ocena: 5 (3 głosów)

Nie jestem wielbicielką biografii, książki typu reporterskiego też czytam rzadko, a opowieści w stylu Jamesa Bonda to już w ogóle nie są dla mnie. Dlaczego zatem przyjęłam propozycję recenzji książki? Otóż opis książki, oraz to, że oparta jest na życiu realnej osoby zaintrygowały mnie na tyle, że uznałam, że to nie może być nudne. I nie pomyliłam się.
Autor Rasmus Elmerund jest dziennikarzem, który po obejrzeniu filmu "Kret w Korei" zamarzył o poznaniu bohatera i jak widać marzenie udało mu się spełnić. Książka ta jest czymś w rodzaju wywiadu z Jimem Latrache, przetykanym opowieściami osób z Nim związanych. A Jim to osoba niezwykła, mogącą swoim temperamentem, pomysłowością i przygodami obdzielić z pięć innych. Człowiek urodziny w Danii, ale w połowie Marokańczyk, od dzieciństwa stwarzający "problemy" wychowawcze spowodowane głównie ADHD, które zdiagnozowano u Niego dopiero gdy był dorosły. Umieszczany w szkołach specjalnych, gdzie nie spodziewano się po Nim żadnych sukcesów. W dorosłym życiu przeszedł przez Legię Cudzoziemską, później prowadzenie różnych klubów gdzie dealował narkotykami, a w końcu więzienie. Dzięki kochającej i wspierającej żonie wyszedł na prostą, siedząc w więzieniu zdobył wykształcenie i zaczął uczciwe życie. Poproszony o pomoc w realizacji filmu ujawniającego produkcję i handel bronią i narkotykami w Korei Północnej, Jim nie wahał się ani chwili. To było coś dokładnie w jego stylu. Mimo niebezpieczeństwa przez 10 lat odgrywał rolę bajecznie bogatego biznesmena inwestującego w nielegalne interesy.
Życie Jima to pasmo przygód, a książka pełna jest ciekawych opowieści od których trudno się oderwać. Ale najsilniejszym punktem tych opowieści jest sam bohater. Mimo swojej wcześniejszej przestępczej działalności jest człowiekiem tak niezwykle uroczym, energicznym i wesołym, że nie sposób Go nie lubić. Niejednokrotnie czytając jego opowieści śmiałam się w głos. To taki typ pozytywnego wariata z którym każdy chętnie się zaprzyjaźni. Nie raz pomyślałam, że sama chętnie bym Go poznała i czuję że każda chwila w Jego towarzystwie byłaby niezapomnianą.

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej

Kup książkę Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy