Szukając kopciuszka

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2015-02-12
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-7515-799-4
Liczba stron: 134
Tytuł oryginału: Finding Cinderella
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Dodał/a opinię: pospolitaola
Tom 2.5 cyklu Hopeless

Ocena: 5.05 (20 głosów)

Spędzili ze sobą zaledwie godzinę. Nie znają swoich imion, nigdy nie widzieli swoich twarzy. Ich spotkanie odbyło się w szkolnym schowku na szczotki. Daniel uważa, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się tylko w baśniach. Tajemnicza dziewczyna znika z życia chłopaka.
Rok później bohater poznaje trochę szaloną Six. Zakochuje się w niej praktycznie po pierwszej rozmowie. To mógłby być nowy rozdział w życiu Daniela, jednak jego najlepszy przyjaciel, Dean Holder, każe mu się trzymać od dziewczyny z daleka...

Główny bohater korzysta z luki w swoim planie lekcji i chowa się w schowku na szczotki. Zasypia. Nagle zjawia się tajemnicza dziewczyna. Zaczynają rozmawiać... Spędzają miło czas, jednak dziewczyna oznajmia, że nigdy więcej się tu nie zjawi, bo wyjeżdża. Początkowo chłopak jej szuka i spotykając Val, myśli że to ona jest dziewczyną ze schowka. Szybko jednak okazuje się, że tak nie jest, ale postanawia z nią zostać.
Po roku bohater zrywa z teraźniejszą partnerką.
Podczas spotkania u Sky - dziewczyny jego najlepszego przyjaciela, poznaje Six, od razu mu się spodobała... Próbuję ją zagadywać, jednak wtedy Dean każe mu się trzymać od dziewczyny z daleka. Mimo wszystko Daniel odprowadza nową koleżankę i umawia się z nią na randkę.

Książkę wręcz pochłonęłam. Siadłam i tak czytałam i czytałam... aż skończyłam :D Jest to typowa, romantyczna lektura, trochę przewidywalna, ale nadal na poziomie. Myślę, że spodoba się osobom lubiącym romansidła :D Jak dla mnie książka genialna, wciąga od samego początku, aż do końca... Kiedy już skończyłam czytać, to żałowałam, że jest tak krótka. Jest napisana fajnym, lekkim językiem.

Muszę jednak przyznać, że strzeliłam gafę. Bo jak ją wybrałam, to nie zdawałam sobie, że jest to tom 2.5... A poprzednich dwóch części nie przeczytałam :D Mimo to, wszystko zrozumiałam. Jest to książka poboczna do całej serii, więc bez obaw :)

Podsumowując, jak najbardziej polecam. Jedna z najlepszych książek, jakie miałam do tej pory okazję czytać!

Kup książkę Szukając kopciuszka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szukając kopciuszka
Inne książki autora
It Ends with Us
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - It Ends with Us

Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię...

Hopeless
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje