Ta druga

Jeżeli dwie kobiety walczą o względy jednego mężczyzny, to czy zawsze jedna z nich musi zwyciężyć? A może każda z nich będzie cieszyć się wygraną? Czy w takiej sytuacji wybranek ma coś do powiedzenia, czy wystarczy, że będzie się z boku przyglądał i czekał na rozwój wypadków?

Carrie – znana i ceniona producentka filmowa jest szczęśliwą małżonką Adriana – zdolnego scenarzysta, przed którym kariera stoi otworem. Są szczęśliwi i zadowoleni z życia. Ostatni scenariusz Adriana otrzymuje prestiżową nagrodę, a na dodatek Carrie spodziewa się dziecka. Pełnia szczęścia. Aby zastąpić ją w pracy, firma zatrudnia na okres jej nieobecności młodą dziewczynę Emmę, która świetnie sobie radzi i jest nieocenioną pomocą dla scenarzysty. Między nimi nawiązuje się nić sympatii. Emma coraz bardziej uzależnia od siebie scenarzystę, co zdaje się, że dostrzega małżonka. Nie podoba się jej ich zażyłość. Będzie ona mieć niespodziewane, a dla niektórych tragiczne skutki.

Fabuła powieści Ta druga Michelle Frances zaplanowana została z najwyższą dbałością o detale. Jest spójna, dosyć wiarygodna i mało przewidywalna. Nie można jej zarzucić przegadania czy zbytniego rozciągnięcia w czasie. Wręcz przeciwnie. Wszystko dzieje się szybko, w odpowiednim tempie, czarująco tajemniczym i uwodzicielskim. Autorka świetnie poradziła sobie z jej konstrukcją, ale to nie ona czyni z powieści interesujący thriller.

Ośrodkiem centralnym książki, który napędza czytelnika do impulsywnej lektury, jest rys psychologiczny postaci. A ten zaskoczy i zarazem zaciekawi niejednego czytelnika. Zmagania bohaterów, ich wewnętrzna walka ze swoimi słabościami i ułomnościami, rozterki duchowe i skrywane głęboko tajemnice utrzymują nas w napięciu przez całą lekturę. Każdy z bohaterów ma za sobą przeszłość, której się wstydzi i o której chociaż na moment chciałby zapomnieć. Ale czy to jest możliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy inni wiedzą o ich tajemnicach?

Czy obok powieści, w której królują wyrafinowane i mroczne intrygi, nieodparta i planowana od lat potrzeba zemsty, chęć upokorzenia w odwecie za krzywdy z przeszłości, można przejść obojętnie? Niestety, nic z tego. Ona przyciąga i elektryzuje, pochłania nas i wyrywa z otchłani codzienności.

Z przyjemnością stwierdzam, że Ta druga to solidny thriller. Tytuł ten jawi się jako niezaprzeczalnie dobra czytelnicza rozrywka, podczas której pojawić się powinna gęsia skórka. Dobrze rozplanowany, przystępnie podany, z zapadającą w pamięć aurą grozy i niepewności.

To również historia, która ma w sobie wszystko, co zainteresuje nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Niezwykle wciągający thriller psychologiczny z wyraźnymi elementami dramatu, aż do ostatnich stron trzyma w niepewności i napięciu. A wszystko po to, by na koniec zaskoczyć rozwiązaniem akcji.

Z tej powieści wypływa wszystkim znana nauka, że nie wolno oszukiwać i okłamywać innych, wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw. Ale znając życie, zawsze będzie to w nieodpowiednim momencie. Czy warto żyć w kłamstwie i niepewności? Oczywiście, że nie, najlepiej samemu się przyznać do swoich błędów, ale to już wymaga nie lada odwagi. Czy bohaterowie powieści ją mieli? Możecie sami to sprawdzić, wystarczy tylko kilka chwil zarezerwować dla bohaterów.

Polecam, godna uwagi.

Informacje dodatkowe o Ta druga:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: The Temp
Język oryginału: Angielski
Dodał/a opinię: Małgosia Brzeska

Zobacz opinie o książce Ta druga

Kup książkę Ta druga

Córka
Michelle Frances0
Okładka ksiązki - Córka

Miłość matki, sekret córki. Trzymająca w napięciu, pełna dramatyzmu opowieść o matczynej odwadze i poświęceniu. Niebezpieczny sekret. Podejrzana...