Tajemnica kempingu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Korzystając z końca wakacji, Maja, Lasse i Miranda z Sylwestrem udają się rowerami na kemping. Zamierzają spędzić nieco czasu pod namiotem, w ośrodku pana Gunnarssona tuż przy jeziorze. Pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne, gdyż bliźniacy Bekonowie niszczą im dopiero co stawiany namiot, właściciel wybiega zbulwersowany z jednej z przyczep z okrzykiem 'czarownica'...

Niebawem okazuje się, że dzieciakom zaginęła torba z kurkami, Mulle Berg ubolewa z powodu utraty ulubionego noża a Gunnarsson wpada wręcz w rozpacz kiedy bliźniacy wyciągnęli pusty sadz z jeziora! A przecież było w nim trzydzieści kilogramów raków... Taka strata finansowa... A może to spełniająca się przepowiednia czarownicy??

Komu zależało na tak dziwnym zestawie kradzieży? A może sprawców jest kilku? Jak tym razem poradzą sobie młodzi detektywi? Czy uda im się zdemaskować sprawców?
W sprawie raków i kurek bardzo szybko byłam na właściwym tropie, czy i Wy odgadniecie?

recenzja pochodzi z mojego bloga: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/06/biuro-detektywstyczne-lassego-i-mai.html

Informacje dodatkowe o Tajemnica kempingu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2012-04-17
ISBN: 978-83-7776-018-5
Dodał/a opinię: ejotek

Zobacz opinie o książce Tajemnica kempingu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Kup książkę Tajemnica kempingu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Tajemnica szkoły
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tajemnica szkoły

Valleby zostało zasypane fałszywymi banknotami. Wiele wskazuje na to, że pieniądze produkowane są w szkole Lassego i Mai! Żeby złapać winnego, konieczne...

Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów

Wspaniały podręcznik dla wszystkich ciekawskich upiornych agentek i agentów, którzy chcą więcej wiedzieć o czających się zewsząd niebezpieczeństwach...