Tajemnica Sary H.

Tom 1 cyklu Sara H.

„Tajemnica Sary H.” to debiutancka powieść Pauliny Wróbel. Dowiedziałam się o niej dzięki portalowi https://czytampierwszy.pl.  Opowiada o aktorce Małgorzacie Lindberg, która wskutek wypadku samochodowego budzi się w cudzym ciele. Ma młodsze o  20 lat ciało i doświadczenie oraz wiedzę 40-latki. Jak wykorzysta tę szansę? Czy uda jej się osiągnąć sukces? Co będzie, gdy ktoś pozna jej sekret?  Czy możliwe jest bezkarne żerowanie na cudzym ciele i rodzinie? A może będzie jednak tęskniła za dawnym życiem? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki.

Bez wątpienia powieść jest zaskakująca i lekka. Czyta się ją szybko. Nie przytłacza skomplikowanym słownictwem, czy rozbudowanymi opisami. Jest po prostu akcja bez zbędnej otoczki. Z każdą kolejną stroną ma się chęć na więcej. Nie jest przewidywalna, ani sztampowa. Na żadnym etapie powieści nie możemy domyślić się ciągu dalszego. Skłania to do czytania z zapartym tchem aż do ostatniej strony. A tam…zaskoczenie. Coś czego nie spodziewał się nikt.

Poza zaskakującą treścią jest jeszcze jeden bardzo ważny jej aspekt. Mianowicie refleksja. Jak byśmy się zachowali, gdybyśmy dostali taką szansę, jak główna bohaterka? Mimo wielu zachowań Małgorzaty, które na początku budziły moją niechęć, później doszłam do wniosku, że niejedna osoba na jej miejscu zachowała by się tak samo. Ktoś, kto dostaje drugą szansę na życie, zrobi wszystko by być szczęśliwym. Czy sposób postępowania Małgorzaty aż tak różni się od naszego, gdy dążymy do czegoś na czym bardzo nam zależy? Czytając książkę zastanówmy się przez chwilę nad tym. Pomyślmy, co my byśmy zrobili w takiej sytuacji.

Zachęcam każdego do przeczytania tej książki, gdyż jest nietypowa i zaskakująca. Czuć  w niej powiew świeżości, czego od dawna w książkach szukałam. Polecam ją osobom, które chcą się rozerwać i przeżyć niesamowitą przygodę z zabawnymi bohaterami oraz z ciekawą fabułą.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Sary H.:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-03-06
ISBN: 978-83-65838-90-2
Dodał/a opinię: monikazajaczkowska

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Tajemnica Sary H.

Kup książkę Tajemnica Sary H.

Szczęśliwe zakończenie
Paulina Wróbel 0
Okładka ksiązki - Szczęśliwe zakończenie

Zakochani w sobie do szaleństwa Tomasz i Agata zaczynają marzyć o ślubie. Jednak tonący po uszy w długach młody fotograf ślubny oraz studentka psychologii...