Taka sama

Po dłuższej przerwie powróciłam do twórczości pani Spindler, mogę tylko rzec "tęskniłam". To właśnie od jej książek zaczęła się moja miłość do thrillerów psychologicznych.

"Taka sama" to klasyczny przykład pióra autorki, ja jestem sprzedana. Spindler tworzy w swoich książkach wyjątkowo grubą i zagmatwaną warstwę psychologiczną, jako czytelniczka czuję się dobrze zaopiekowana. Pisarka przed dotknięciem jakiegoś tematu przeprowadza bardzo dokładny research, w przypadku tej książki mamy w bardzo dosadny sposób opisane zaburzenia psychiczne i tego jak wpływają na życie rodzinne.

Sienna, główna bohaterka, jest bardzo dopracowana. Młoda kobieta obciążona jest przez to, kim jest jej matka. Czy odziedziczyła po niej chorobę psychiczną?
Powrót do rodzinnego miasteczka nie był dla niej łatwy, jednak pora rozliczyć się traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości.

Autorka zafundowała nam paranoidalną pętlę strachu, niedopowiedzeń i podejrzeń. W pewnym momencie gotowa byłabym postawić na siebie, jako na sprawcę, co jest najlepszym komplementem dla Spindler.

Informacje dodatkowe o Taka sama:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-02-23
Tytuł oryginału: The Look-Alike
Dodał/a opinię: RudeKadry

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Taka sama

Kup książkę Taka sama

- Co mam robić do tego czasu? - Jeśli mogę zasugerować, po prostu żyj dalej, jakby nic się nie stało.

Jeśli porzucenie marzeń było koniecznym elementem dorastania, to była na dobrej drodze do dorosłości. Ale jeśli to miała być dorosłość, to była do bani.

Fortuna
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Fortuna

Matczyna ofiara... Grzeszna obsesja... Desperacka walka o przetrwanie... Skye Dearborn dobrze wiedziała, czego sobie życzy. Odkrycia sekretów z przeszłości...

Pętla
Erica Spindler 0
Okładka ksiązki - Pętla

Ryk motorówki zakłóca nagle ciszę jeziora. Piętnastoletnia Jane Killian daje rozpaczliwe znaki. Prowadzący łódź mężczyzna musiał zauważyć, że ona jest...