Tam, gdzie słońce złoci liście

"Tam, gdzie słońce złoci liście" to moje drugie spotkanie z twórczością Glendy Vanderah i muszę przyznać, że o ile wcześniejsza książka po prostu mi się podobała to tym razem byłam oczarowana.

Autorka zgrabnie łączy ze sobą dwie historie - Ellis, która przyczyniła się do zaginięcia własnej córki i za wszelką cenę pragnie uciec przed miażdżącym poczuciem winy oraz Raven, która dorasta pod kloszem i balansuje pomiędzy światem poza gospodarstwem a lojalnością wobec matki. Bez dwóch zdań jest to niezwykle emocjonująca historia, w której autorka przedstawia losy bohaterek z ogromną empatią i czułością. Subtelnie zagłębia się w trudne tematy i wzbudza w nas zrozumienie do naszych bohaterek oraz ich losów. Z każdą stroną przyglądamy się coraz to trudniejszej walce z traumą, relacjom rodzinnym, miłości o różnych obliczach, czy nawet uzależnieniom. Fabuła tej książki przenosi nas w zupełnie inny świat, w którym nie sposób nie przepaść już od pierwszych stron. Autorka gra na naszych emocjach, trzyma nas w napięciu i dawkuje przepiękne opisy przyrody, które śmiało można nazwać znakami charakterystycznymi dla Vanderah.

"Tam, gdzie słońce złoci liście" to cudowna opowieść o traumach i przebaczeniu. Nie brakuje w niej pokrzepiających serce momentów, ale i takich które je złamią. Dzięki temu, że bohaterowie są tacy ludzcy - błądzą, kochają, rozpamiętują przeszłość i uczą się żyć na nowo całość staje się niezwykle realistyczna i zmuszająca do refleksji.

Sięgnijcie po "Tam, gdzie słońce złoci liście" a sami się zachwycicie fabułą i jestem pewna, że  szybo  o niej nie zapomnicie.

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie słońce złoci liście:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-22
Tytuł oryginału: The Light through the Leaves
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Tam, gdzie słońce złoci liście

Kup książkę Tam, gdzie słońce złoci liście

Tam, gdzie las spotyka się z niebem
Glendy Vanderah0
Okładka ksiązki - Tam, gdzie las spotyka się z niebem

BESTSELLER AMAZON CHARTS, ,,WALL STREET JOURNAL" I ,,WASHINGTON POST" FINALISTKA GOODREADS CHOICE AWARD Po stracie matki i walce z rakiem piersi Joanna...