Terapia

Widząc w jednym zdaniu zestawienie Klaudia Muniak + nowość to nie muszę nawet czytać opisu tej książki. Biorę ją w ciemno! Dlaczego? Przede wszystkim przez to, że pani Klaudia ma niebywały dar do pisania zagmatwanych i tajemniczych historii o podłożu psychologicznym oraz medycznym.  Czy tym razem także tak było?

Było! Fabuła spodobała mi się już od pierwszych stron, gdzie odrazu mieliśmy malutką dawkę tajemniczości. Akcja książki może nie pędzi jak szalona i nie ma w niej niesamowitych zwrotów akcji. No może prócz końcówki książki, gdzie naprawdę dzieją się dziwne i niespodziewane wydarzenia. Jednak nie możemy narzekać na nudę, a tym bardziej na brak tajemniczości, czy poczucia pewnego rodzaju mroku.

Postać głównej bohaterki - Luizy - jest niezwykle złożona. Początkowo mogłoby się wydawać, że jest to kobieta zagubiona, zraniona przez tych którzy powinni ją wspierać i niedowartościowana. Wiemy, że jest to osoba po traumatycznych przejściach. Jednak czy, aby na pewno tak jest? Owszem, ale nie do końca. Nie będę Wam zdradzać o co chodzi, aby nie odebrać Wam przyjemności z czytania. Jeżeli chodzi o pozostałe postacie to ich portery także są bardzo dobrze skonstruowane, jednak prym wiedzie tutaj Luiza.

„Ludzie nie rozumieją i nie chcą rozumieć, za to natychmiast oceniają. Nie stać ich na chwilę refleksji, brakuje im empatii, aby spojrzeć na drugiego człowieka inaczej niż przez pryzmat jego powierzchowności.”.

Cała książka utkana jest takimi złotymi myślami, które wplecione zostały pomiędzy wierszami. Bardzo mi się to spodobało, ponieważ prócz naprawdę ciekawej historii otrzymujemy także wartości, które każdy człowiek powinien wziąć sobie do serca i zastanowić się nad nimi.

Uważam, że „Terapia” to kolejna genialna książki autorki, której finału chyba nikt nie był w stanie przewidzieć. Zwraca ona uwagę nie tylko na problemy ludzkiej psychiki, ale i na to do jakich wydarzeń może doprowadzić brak pogodzenia się z własną przeszłością i obojętność na ludzką krzywdę. Pamiętajcie, że w tej książce nic nie jest takie jak mogłoby się wydać, a fikcja miesza się z rzeczywistością. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Informacje dodatkowe o Terapia:

Kup książkę Terapia

Manipulacja
Klaudia Muniak0
Okładka ksiązki - Manipulacja

Kiedy śnisz, mogę ci wmówić wszystko, co chcę. Irmina to uznana psychoterapeutka, która leczy za pomocą nowoczesnej metody - ukierunkowanej inkubacji...

Psychopata
Klaudia Muniak0
Okładka ksiązki - Psychopata

Thriller medyczny o niebezpiecznym eksperymencie, który prowadzi do serii tajemniczych zbrodni Co dzieje się w umyśle mordercy? W ośrodku naukowo-badawczym...