Test na miłość

Najnowsza książka Helen Hoang pt. „Test na miłość” na pierwszy rzut oka bardzo podobna jest do jej poprzedniej powieści autorki „Więcej niż pocałunek”. Po raz kolejny pokazuje nam opowieść o osobie chorej. Główny bohater Khai ma autyzm i cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Obok niego za sprawą intrygi pojawia się Esme kobieta: młoda, piękna i po przejściach. Mają trzy miesiące na miłość. W tym czasie albo Esme rozkocha w sobie Khaia i będą żyć długo i szczęśliwie albo wróci skąd przybyła. Esme jest zdeterminowana by osiągnąć cel. Między młodymi rodzi się czucie, którego Khai nie potrafi wyrazić słowami. Potrafi za to się przełamać i rozpocząć uprawiać miłość fizyczną. W moim odczuciu trochę za dużo tu erotyki, a mniej emocji. Fabuła jest przecież fajna, ale gdzieś w środkowej fazie tej książki wszystko zwalnia i nie zmierza do niczego. Jakby autorka brała czytelnika na przeczekanie. Mimo to książkę czyta się szybko, ja osobiście pochłonęłam ją w dwa wieczory, bo byłam ciekawa jak to się skończy. Język jest prosty, kobiecy, łatwo sobie wszystko wyobrazić i właśnie w tej wyobraźni stanąć obok bohaterów. W książce tej pada takie znamienite zdanie: „Naprawdę żyje, kiedy grozi mi śmierć”. Khai kiedy już ma utracić Esme raz na całe życie podejmuje kroki, na które nie mógł się zdobyć wcześniej. Myślę, że jest to piękne przesłanie płynące z tej książki. Nie można się poddawać, trzeba walczyć póki mamy siły i sprzyjają nam okoliczności. Khai nie jest sobą przez chorobę i kryje się w skorupie, przez którą nie ma odwagi się przebić. Gdy ten przysłowiowy nóź na gardle zaczyna mu ciążyć nagle puszczają wszystkie hamulce. To piękne jak ludzie pod wpływem miłości potrafią się zmienić. To najbardziej porusza w tej książce. Jest ona warta uwagi, bo doskonale odrywa od rzeczywistości i daje nadzieje, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką.

Informacje dodatkowe o Test na miłość:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-03-25
Tytuł oryginału: The Bride Test
Dodał/a opinię: MariaAntonina

Tagi: bóg Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Test na miłość

Kup książkę Test na miłość