Outsider

Jestem wierną fanką Stephena Kinga już połowę swojego życia. Na każdą jego nową książkę czekam z niecierpliwością i jestem łasa na wszelkie wiadomości na temat tego nad czym autor aktualnie pracuje.

W roku 2017 zostaliśmy uraczeni dwoma pozycjami Króla, ale były to pozycje napisane w duecie. Choć obie bardzo przypadły mi do gustu marzyła mi się książka 100 % Kinga w Kingu - gdzie nie muszę się domyślać który z autorów napisał który fragment (W "Śpiących królewnach" byłam pewna tylko jednego fragmentu- że to właśnie te zdania napisał Stephen - a wszystko dlatego, że wiem jak bardzo "lubi" obecnego prezydenta USA ;) ).

Jak tylko w sieci pojawił się opis najnowszej powieści, nad którą King pracuje wiedziałam, że książka przypadnie mi do gustu.

Historia zaczyna się od bestialskiego morderstwa jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie, odciski palców, a następnie również DNA wskazują na szanowanego obywatela Flint City - trenera drużyn młodzieżowych - Terry'ego Maitlanda.

Terry ma niepodważalne alibi, jednak sprawa wydaje się oczywista. Czy aby na pewno? Czy można być w dwóch miejscach na raz? Detektyw Ralph Anderson wyruszy w podróż, żeby uzyskać odpowiedzi na mnożące się pytania. Okazuje się bowiem, że przypadek Terry'ego nie jest pierwszym tego typu przypadkiem - brutalne morderstwo dziecka, gdzie dowody świadczą o winie, a oskarżony posiada mocne alibi.

Ciekawym elementem tej powieści było wprowadzenie postaci znanej z trylogii "Pan Mercedes" - Holly Gibney, która będzie pomagać detektywowi Andersonowi rozwiązać zagadkę. Holly to dość charakterystyczna postać wspomnianego cyklu i poczułam przyjemny sentyment, że mogłam spotkać Holly w tej historii i dowiedzieć się jak teraz żyje i jak sobie radzi. Mam jednak małą przestrogę, dla czytelników, którzy jeszcze nie zapoznawali się z cyklem o Billu Hodgesie - w "Outsiderze" jest sporo spojlerów z przedstawionych tam zdarzeń. Moja propozycja to rozpoczęcie od tego cyklu - żeby nie popsuć sobie przyjemności czytania o historii Billa, Jeroma i Holly.

Co do samej historii - czuję się usatysfakcjonowana. Jest to King w najlepszej formie. Jest wciągająco, postaci są wyraziste i jest też strasznie - ciarki przechodzą po plecach. Myślę, że Outsider "nakarmiłby się moim strachem".

Gorąco polecam wszystkim nie tylko Kingomaniakom ;) muszę jednak uprzedzić, że niektóre opisy są krwawe i obrzydliwe. Dodatkowo rosnące napięcie pod sam koniec książki wymaga naprawdę mocnych nerwów

King wraca naprawdę w świetnej formie.

Informacje dodatkowe o Outsider:

Kup książkę Outsider

Komórka
Stephen King0
Okładka ksiązki - Komórka

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając...

Miasteczko Salem
Stephen King0
Okładka ksiązki - Miasteczko Salem

W małym, prowincjonalnym miasteczku w Ameryce zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci...