The Postman. Miłosna przesyłka

The Postman. Miłosna przesyłka” to najnowsza książka duetu autorek Adriany Rak oraz Angeliki Ślusarczyk.

Danka spędza wakacje u dziadków nad morzem, chce odpocząć od plotek i traumatycznych wydarzeń, które miały miejsce w jej życiu. Młoda studentka z Krakowa na swojej drodze spotyka przystojnego listonosza. Maciej ceni spokojne życie w małej miejscowości. Kiedy poznaje Danutę, zakochuje się od pierwszego wejrzenia i pomimo przykrych doświadczeń jest gotowy na miłość. Jego pewność siebie i nadzieję na zbudowanie czegoś trwałego studzi zmienne zachowanie Danki. Dziewczyna nie może się zdecydować, czego oczekuje od tej znajomości. Mężczyzna jest na tyle zdeterminowany, że postanawia zawalczyć o miłość.

Czy Maciejowi uda się zdobyć serce Danki? Czy ten związek ma przyszłość?

Autorki zabrały mnie w podróż do pięknej nadmorskiej wsi Sasin. Zielonej, spokojnej i sielankowej wręcz czułam z kartek książki ten klimat. Mała wioska ma to do siebie, że wszyscy mieszkańcy się znają i o sobie wszystko wiedzą, pojawienie się młodej kobiety powoduje plotki. Danusia odpoczywa u dziadków i miło spędza czas próbując zapomnieć o złych wydarzeniach ze swojego życia. O traumatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w życiu Danuty czytałam z zapartym tchem. Były tak realne jakby miały miejsce w naszym współczesnym świecie. Niestety plotki z dużego miasta również docierają do Sasina, co powoduje, ze uderzają w dziewczynę ze zdwojoną siłą.

Na jej drodze pojawia się młody sympatyczny listonosz, któremu od pierwszego spotkania wpada dziewczyna w oko. Miedzy tą dwójką czuć niesamowitą chemię, z którą próbują na początku walczyć. Bohaterowie razem mierzą się z wydarzeniami ze swojej przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć i jednocześnie bezgranicznie zaufać.  Mikołaj podejmuje walkę, szykuje  miłosną przesyłkę, romantyczny gest, który trafił w moje serducho.

Warto wspomnieć o postaciach drugoplanowych, a mianowicie dziadkach Danusi i mamie Macieja. Autorki pokazały jak ważne jest wsparcie rodziny, wzajemny szacunek, miłość, a mając te wartości można przezwyciężyć wszystkie problemy jakie pojawiają się w życiu.

Książkę czyta się bardzo szybko, napisania jest prostym i przystępnym językiem. Bohaterowie są postaciami prostymi, naturalnymi, które żyją swoim życiem i wspólnie starają się wyjść na prostą. Warto walczyć aby na końcu drogi zobaczyć światełko prowadzące do szczęścia.

Polecam

Informacje dodatkowe o The Postman. Miłosna przesyłka :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-09-09
Dodał/a opinię: czytam_book

Tagi: obyczajowa dla kobiet rumunia zauroczenie Listonosz

Zobacz opinie o książce The Postman. Miłosna przesyłka

Kup książkę The Postman. Miłosna przesyłka