To zawsze byłeś ty

„Nie mogłem przestać na nią patrzeć. Chciałem skraść jej spojrzenie, które było skierowane na niego. Każdy jej uśmiech, który był dla niego, chciałem zabrać siłą”.

Weronika uczy języka polskiego w szkole w swojej rodzinnej miejscowości, a w wolnych chwilach piecze torty. Poukładane życie przerywa wiadomość o zamknięciu szkoły, gminie brak funduszy. W ratowaniu placówki ma pomóc zbiórka funduszy na pikniku oraz występ znanego zespołu The Midnight Moon. Jest tylko jeden problem, członkowie zespołu nie chcą i nie mają chęci na darmowy występ.

Jakim sposobem Weronika ściągnie zespół na występ? Jakie wspomnienia powrócą do niej?

Czytałam już kilka pozycji autorki i wiedziałam, że kolejną też muszę przeczytać. Do tego ta śliczna okładka, która wręcz woła czytelnika. Dodajmy do tego wątek muzyczny i mamy cudowną historię chwytającą za serce.

Bohaterowie są bardzo różni pod względem charakteru. Polubiłam Weronikę za jej upór i sposób, w jaki ściągnęła zespół. To było niezłe zagranie. Jeden z bohaterów Adrian już od samego początku mi się nie spodobał. Pewny siebie i zarozumiały typek, który myśli, że świat kręci się wokół niego.

Dużym zaskoczeniem okazał się dla mnie Eryk, był tylko trochę nieśmiały i brakowało mu odwagi, aby wyrazić swoje uczucia. Zdołał jednak uzyskać moją sympatię.

W fabule pojawiają się wspomnienia naszych bohaterów ze szkolnych lat. Dodawały one całego uroku w całej przedstawionej historii i pozwalały nam, odkryć co takiego się wydarzyło wiele lat temu. Rozdziały są z perspektywy nie tylko jednego bohatera. I za to kolejny plus.

Autorka przeprowadziła nas przez całą historię płynnie i ze smakiem. Bardzo dobrze czytało mi się książkę. Zostałam oczarowana i przepadłam na dobre.

Gwarantuje, że jak zaczniecie czytać, to nie będziecie mogli się oderwać. W moim przypadku tak było. Już nie mogę się doczekać kolejnych dzieł autorki.

A na koniec zostawiam Wam fragment piosenki zespołu The Midnight Moon:

„Wieje nowy wiatr, jakiego nigdy nie znałem.

Oddycham głębiej niż kiedykolwiek.

I chcę kogoś kochać.

Pokochać kogoś takiego jak Ty

Uczyń mnie swoim smokiem.

Uczyń mnie swoim ogniem”

Informacje dodatkowe o To zawsze byłeś ty:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-05-31
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce To zawsze byłeś ty

Kup książkę To zawsze byłeś ty

To ty pracujesz dla mnie
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - To ty pracujesz dla mnie

Przyjaźń i zazdrość w pracy nigdy nie są dobrym połączeniem... Zośka bywa marudna i sarkastyczna. Długo pracowała nad tym, żeby pokochać siebie i otworzyć...

Dark
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Dark

Ona szuka partnera, który będzie potrafił zaspokoić jej potrzeby. On nie spuszcza z niej wzroku. Skyler jest dziennikarką sportową. Chociaż spełnia...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis