Tornado

Istnieją wydarzenia, które na przestrzeni lat wywierają wpływ na nasze życie.  Może się zdarzyć, że doświadczenie traumatyczne stanowi ,,czynnik wyzwalający" dla innych zaburzeń psychicznych - jest tą ,,kroplą, która przelewa dzban" i stanowi początek na przykład depresji czy zaburzeń lękowych o charakterze fobii, czasem nawet wyparcie niektórych faktów ze świadomości i częściowy zanik pamięci.

Sandra Brown jest amerykańską pisarką i chociaż specjalizuje się w pisaniu romansów trzeba przyznać, że kryminały wychodzą jej również doskonale. Jej utwory regularnie pojawiają się na prestiżowych listach bestsellerów w USA i innych krajach. Do najbardziej znanych powieści pisarki należą "Francuski jedwab", "Szarada" , "Świadek" i "Na wyłączność". Należy wspomnieć, że łączny nakład książek Sandry Brown w 25 językach świata przekroczył 50 milionów egzemplarzy.

Okładka jest jednym z czynników, które mają przekonać czytelnika do zakupu książki. Ludzie, których pasjonują gorące romanse wybierają zazwyczaj książki z okładką przedstawiającą uśmiechniętą parę zakochanych, więc analogicznie dobry kryminał musi zawalczyć o swoją pozycję okładką tajemniczą, przeważnie w ciemnej tonacji i przekonać potencjalnego czytelnika, że warto ją przeczytać. Patrząc na "Tornado", można zdecydowanie usłyszeć nieme "tutaj jestem".
Książka sama w sobie może odstraszyć początkujących fanów gatunku swoją długością, jednak sama historia w niej zawarta wciąga bez reszty, czyniąc ją tym samym nieco ponad czterysto stronicowym tokiem zdarzeń, które trzymają w napięciu do ostatniej strony.
Zaletą jest zdecydowanie podział na narracje, pozwalający poznać zarówno punkt widzenia głównej bohaterki, jak i czarnego charakteru. Tekst bardzo czytelny i przyjemny w odbiorze. Mimo wielowątkowości czytelnik nie jest w stanie się zgubić. Pojedyncze drastyczne sceny opisane subtelnie, bez "flaków na każdej ścianie i krwi na suficie", co wcale nie obniża dramatyzmu całej historii.
"Tornado" to charakterystyczna dla tego gatunku opowieść o tragedii, wielu niedomówieniach i ukrytych faktach, z którymi przyjdzie się zmierzyć głównej bohaterce.
Bellamy Lyston Price przechodzi chwile świetności po napisaniu powieści "Tornado" - książki o morderstwie swojej siostry Susan, który natychmiast trafił na listę bestsellerów i zaskarbił rzesze fanów. Niestety, nie wszyscy są zadowoleni takim stanem rzeczy oraz samą treścią książki. Bohaterka zaczyna czuć się obserwowana i nękana przez anonimowego mężczyznę. Łącząc zaistniałe fakty postanawia na własną rękę znaleźć prześladowcę. Tak trafia na byłego chłopaka swojej zamordowanej siostry - Dentona Cartera. Ataki i próby zastraszenia nie ustają, a między Dentem a Bellamy zaczyna kiełkować uczucie. W międzyczasie na jaw wychodzą ukrywane od osiemnastu lat sekrety, policyjne machloje i przekręty, które ujawniają, że mężczyzna skazany za zabójstwo był niewinny. Kto więc zabił Susan i kto jest rządnym krwi prześladowcą bohaterów książki? Musicie sprawdzić to sami. Polecam fanom delikatnych, okrytych tajemnicą kryminałów. Ci, którzy lubią więcej krwi niż zagadek mogą być rozczarowani.

Informacje dodatkowe o Tornado :

Kup książkę Tornado

Zwyciężyć mimo wszystko
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Zwyciężyć mimo wszystko

Chociaż Stevie gra w tenisa od dziecka, odnosi sukcesy dopiero od pięciu lat. Szczególnie dobrze chce wypaść w Dallas, jej rodzinnym mieście. Niestety...

Lokator
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Lokator

Ella Barron, młoda, zdeterminowana wdowa, codziennie walczy o utrzymanie niewielkiego pensjonatu i bezpiecznego spokoju, jakiego potrzebuje jej chory synek...