Tron we krwi. Zdrada. Tom 1

"ZDRADA" to pierwszy tom serii "Tron we krwi".
Autorka powraca do nas z niezwykłą książka pełną intryg, knucia i tajemnic, a wszystko to osadzone w czasach naszych polskich królów.
To powieść gdzie prawda przeplata się z fikcją.
Po wygnaniu Bolesława Szczodrego na tronie zasiada Władysław Herman.
Jego władzę pomaga wzmacniać Sieciech, którego chore ambicje wywołują bunt. Na jego czele staje Zbigniew i Bolesław ,synowie Hermana. Starszy syn Władysława uznany jest za pochodzącego z nieprawego łoża. Bolesław ma zostać następcą tronu.
Bracia podejmą drastyczne
kroki, by zyskać to, na czym im zależy. Zwrócą się nawet przeciwko
własnemu ojcu i nie tylko.
Tytuł nie jest przypadkowy, bo rozlewu krwi i zdrad tu Wam nie zabraknie. To historia, w której wszystkie chwyty są dozwolone i mogą być tylko grą pozorów.
Autorka stworzyła świetną historię.
Początkowo ciężko było mi się w nią wgryźć przez dołączających bohaterów
Autorka ciekawie pokazała świat słowiański, czas pogańskich wierzeń , który bardzo mi się podobał. Do tego przeniosła nas w początek chrześcijaństwa.
Widać, że autorka ma lekkość i plastyczność pióra. Dla mnie jako laika w tego typu tematyce to świetnie przedstawiony tamtejszy czas, ciekawie i wciągajaco wykreowana historia walki nie tylko o tytułowy tron, ale i walki o miłość, namiastkę ówczesnego szczęścia.
Dodatkowo to co bardzo mi się spodobało to lista i opisy postaci prawdziwych historycznie oraz fikcyjnych.
Do tego słowniczek używanego kiedyś słownictwa i co ono oznacza na ogromny plus.
Książka urzekła mnie swoim klimatem, dzięki któremu przeniosłam się w tamten czas, tamte miejsca i między tamtych ludzi.
Mimo swojej objętości czyta się ją błyskawicznie. Przekonajcie się sami i dajcie porwać tej historii.

Informacje dodatkowe o Tron we krwi. Zdrada. Tom 1:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Proza literacka bóg

Zobacz opinie o książce Tron we krwi. Zdrada. Tom 1

Kup książkę Tron we krwi. Zdrada. Tom 1

Złoto Wrocławia
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Złoto Wrocławia

„Złoto Wrocławia” powieść która u jednych wywoła emocje wspomnień, łzy i nostalgię, a u innych zaciekawienie i nutkę zaskoczenia. Historia...

Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Tron we krwi. Kłamstwo. Tom 2

Przed kłamstwem nie uchroni nawet przysięga, a przed demonami i siłami nieczystymi nie ocali nowy Bóg...   Po śmierci Zbigniewa Bolesław Krzywousty przejmuje...