Trzej muszkieterowie

Wspaniała i ponadczasowa powieść przygodowa o czterech słynnych muszkieterach. Teraz w wersji dostosowanej dla młodszego czytelnika. Powiem szczerze, że najbardziej spodobały mi się ilustracje Tone’go Wolfa, dość specyficzne i zaskakujące. Bowiem wszystkie postaci posiadają twarze zwierząt. Mamy więc świnię, psa, kota, lwa, dzika czy żabę. Wszystkie zwierzęta na pewno dzieci znają. Jednych się boją, a inne wzbudzają w nich strach i lęk. Dzięki temu drobnemu zabiegowi opowieść jest bardziej przystępna w odbiorze dla młodych czytelników. Co prawda nie zawiera wszystkich szczegółów, o których czytaliśmy w oryginale, ale ogólny sens utworu jest zawarty. Warto więc sięgnąć po przygodową lekturę i razem z dzieckiem przenieść się do XVII wiecznej Francji. Nie jest to opowieść jedynie o intrygach, walkach na szpady, problemach politycznych, ale także o miłości i wielkiej przyjaźni, która niewątpliwie połączyła muszkieterów. Atos, Portos i Aramis oraz D’Artagnan byli muszkieterami, czyli żołnierzami elitarnej kawalerii, pełniącej od czasów Ludwika XIII funkcję przybocznej gwardii króla, do której zaciągano szlachetnie urodzonych młodych mężczyzn. Znajdujemy się dokładnie w roku 1625 kiedy to poznajemy gaskońskiego szlachcica D'Artagnana, który właśnie opuszcza swój rodzinny dom, by zaciągnąć się do elitarnej kawalerii króla. Czy uda mu się wstąpić do elitarnej grupy? Dowiemy się wszystkich najbardziej znaczących faktów z życia muszkieterów. Poznamy złego i okrutnego kardynała Richelieu, uwodzicielską Milady. Dowiemy się jak wyglądało życie na francuskim dworze. Kolejna znakomita publikacja Wydawnictwa Jedność, która wciąga bez reszty. Zapomniałabym jeszcze wspomnieć, że będzie pełno pościgów, podstępów i walk na szpady. Zdecydowanie polecam

Informacje dodatkowe o Trzej muszkieterowie:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-04-09
ISBN: 978-83-7660-625-5
Dodał/a opinię: hordubal

Zobacz opinie o książce Trzej muszkieterowie

Kup książkę Trzej muszkieterowie