Trzy metry nad niebem

Mimo, iż wcześniej, parę lat temu, obejrzałam film i dobrze znałam cały przebieg wydarzeń wraz z zakończeniem, książkę przeczytałam z zapartym tchem, doczytując rozdziały ukradkiem w pracy chowając się za regałami. Początkowo ciężko było przestawić się na styl pisania autora - wszystko rzeczowo, w czasie teraźniejszym, prosto jak scenariusz. Ale jak po pierwszych rozdziałach wpadło się w rytm to tyle, zatracenie. Młodzieńcza miłość, uniesienia a zarazem ciągłe krzywdzenie i cierpienie. Niby książka lekka, młodzieżowa, o nastoletnich zauroczeniach i fantazjach licealistek, ale chwyta za serce i porusza. Nie jest to zwykła opowieść o mezaliansie, ale szarpiąca emocjami historia ludzi, którzy żeby być ze sobą muszą walczyć nie tylko z nieprzychylnym otoczeniem ale i z nimi samymi, każdym z osobna, pokonywać swoje słabości, starać stać się lepszym, przeciwstawiać się tym, którzy wszystko i wszystkich przekreślają po pierwszym spojrzeniu. Mnie osobiście zauroczyła - od razu sięgam po część dalszą: "Tylko Ciebie chcę", mimo że też film widziałam wcześniej. POLECAM!

Informacje dodatkowe o Trzy metry nad niebem:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-06-12
ISBN: 83-7319-719-2
Tytuł oryginału: Tre metri sopra il cielo
Tłumaczenie: Krystyna Kabatc, Eugeniusz Kabatc
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Sabina Król

Zobacz opinie o książce Trzy metry nad niebem

Kup książkę Trzy metry nad niebem

- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.

- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.
Czy to rzeczy upodabniają się do ludzi, którzy je posiadają czy raczej ludzie do rzeczy?