Twarda sztuka

„Nasza znajomość nie mogła się skończyć — zamierzałem zrobić wszystko, by trwało to wiecznie. Nie mogłem z tym walczyć, myślałem się temu poddać — musiałem poddać się urokowi Gai pożerającemu mnie od środka.”

Gaja otrzymuje w spadku po ciotce dom w małym miasteczku. Już pierwszego dnia uczestniczy w wypadku samochodowym. Jest przekonana, że potrąciła psa. Jakie jest jej zdziwienie, gdy na poboczu znajduje nagie ciało mężczyzny. Okazuje się, że to odmieniec — wilkołak, który nie chciał wrócić do ludzkiej postaci. Ścigany przez przywódcę stada wpadł pod koła samochodu. Tym sposobem poznajemy Romeo — alfę stada. Mężczyzna, gdy tylko widzi Gaje, czuję, że to jego „mate” przeznaczona mu wybranka. Czy rozkocha w sobie dziewczynę? Czy związek człowieka i zmiennokształtnego ma prawo bytu?

Wątki fantastyczne w książkach interesują mnie od dawna. Wampiry, wilkołaki, demony, czarownice i demony przyciągają mnie jak magnes. 😅 Nie ukrywam, że po przeczytaniu opisu dałam się skusić na lekturę. Przyznaje, iż zawiodłam się trochę na fabule w tym wydaniu autorki. Oczekiwałam czegoś bardziej rozwiniętego na temat wilkołaków. Otrzymałam historię, która nie do końca do mnie przemówiła. Moim zdaniem czegoś w niej zabrakło. 🤷‍♀️ Temat fantastyczny został spłycony i w sumie niewiele go było a szkoda, bo autorka miała naprawdę dobry pomysł na fabułę. Tak naprawdę, zanim historia się na dobre rozwinęła, to już się skończyła.

Kreacja bohaterów nie do końca przypadła mi do gustu. Nie polubiłam się z nimi. 🙄 Irytowało mnie trochę ich dziwne zachowanie. Dialogi pomiędzy bohaterami również zostały poprowadzone w nijaki sposób.

O tyle dobrze, że szybko przeczytałam książkę. Nie wymagała ona jakiegoś wielkiego skupienia. Oczywiście to tylko moje zdanie. Być może Wam się spodoba historia Romea i Gai. Kto się odważy sprawdzić 😁

Informacje dodatkowe o Twarda sztuka:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-10-27
Tytuł oryginału: Twarda sztuka
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Twarda sztuka

Kup książkę Twarda sztuka

Pan i władca
Dominika Smoleń0
Okładka ksiązki - Pan i władca

Na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone Aleksandro, nowojorski szef włoskiej mafii, bezwzględny, zdeterminowany, władczy i niebezpieczny. Okazuje...

Mr Saint. Grzeszne Święta
Dominika Smoleń0
Okładka ksiązki - Mr Saint. Grzeszne Święta

Sandra niedawno zakończyła siedmioletni związek, a raczej to jej były chłopak z nią zerwał, ponieważ znalazł sobie inną kobietę. Oczywiście nie było gorszego...