Twardziel

Heather Wainwright jest rozchwytywaną aktorką, która dorobiła się reputacji rozkapryszonej primadonny. Kobieta ceni swoją prywatność, dlatego nikt nie wie o jej trudnej przeszłości.
Na przyjęciu charytatywnym poznaje Setha Raffert'ego. Przystojny mężczyzna jest zupełnie inny niż ludzie, którzy ją otaczają. Nie podlizywał się jej, a wręcz był obojętny na jej sławę. Jednak pomimo pożądania, który do niego czuje, kobieta wie, że nie może być z mężczyzną o niskim statusie społecznym. Kiedy dowiaduje się, że Seath jest stolarzem osądza go z góry i traktuje z wyższością. Dlatego ten nie wyjawia jej swojego prawdziwego zawodu, aby ta nie określała go na podstawie swojego majątku, lecz na to jakim jest człowiekiem.
Pomimo wzajemnej niechęci para spędza ze sobą noc.
Wkrótce ponownie spotykają się na planie filmowym, gdzie nie potrafią oprzeć się pożądaniu. Mężczyzna z czasem pod tą maską pewnej siebie kobiety, zauważa w Heather łagodną kobietę, która chce być kochana. Pragnie zburzyć mur, którym otoczyła się ona, jednak, czy jego kłamstwo nie zaprzepaści wszystkiego?

Autorka stworzyła historię dwójki ludzi na zasadzie przeciwieństw, które się przyciągają. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że Heather i Setha niewiele łączy, ale tak wcale nie jest. Chociaż obydwoje niekiedy zachowują się irracjonalnie to zdecydowanie nie da się ich nie lubić. W książce narracja jest poprowadzona w formie trzyosobowej, co już troszkę było dla mnie zaskoczeniem. Zdecydowanie wolę, kiedy daną powieść poznajemy z perspektywy jednego z bohaterów, a najlepiej z dwóch. Łatwiej jest mi się wtedy wczuć w ich psychikę i pewne zachowania. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiałam postępowanie głównej autorki, ani też nie mogłam połączyć je z tym, co przeżyła w przeszłości. Mam wrażenie, że ten wątek został potraktowany machnięciem dłoni, aby pokazać nam pokrzywdzoną przez los bohaterkę.

Z twórczością autorki znam się nie od dziś, w końcu "Pierwszy pocałunek" i "Ostatni dotyk" podbiły moje serce, a sama fabuła i postacie mnie zachwyciły. Czy tak było z "Twardzielem"? Nie do końca, bo ta powieść jest moim zdaniem słabsza. Nieco się zawiodłam, ale sama historia sprawiła mi przyjemność z czytania. Zabrakło tylko fajerwerków, czegoś, co mnie zauroczy i nie da o sobie zapomnieć na długo. Bo z "Twardzielem" jest tak, że po przeczytaniu szybko o niej zapomnimy - niestety. Występują tu sceny seksu, ale nie dominują one fabuły, a te, które występują są zmysłowe i subtelne.
"Twardziel" to lekka i przyjemna książka, przy które można się odprężyć. Nie jest to najlepsza książka tego gatunku jaką czytałam. Brak tu zaskakujących zwrotów akcji, czy większych dramatów. Jednak jeśli lubicie świat gwiazd zza kulis, sympatycznych bohaterów i lekkie pióro to gorąco polecam "Twardziela" od Laurelin Paige.

Informacje dodatkowe o Twardziel:

Kup książkę Twardziel

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści "Słodki oszust" bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia...

Perwersyjna miłość
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Perwersyjna miłość

Odkąd Sabrina odkryła, że jest jednym z sekretów Donovana, nie może poukładać własnych myśli i zrozumieć swoich uczuć. On sam zniknął i nie daje...