Twój uśmiech

Wiele lat temu, życie Leny zburzyło się jak domek z kart. Zawiodła się na mężczyźnie, z którym miała zamiar związać swoją przyszłość. Okazało się, że jest kłamcą, że zadaje się z niebezpiecznymi ludźmi. Została sama z maleńką córeczką, musiała dorosnąć i to bardzo szybko. Dała radę, choć nie było łatwo.
Dziś życie Leny jest zupełnie inne, dość spokojne i poukładane. Mieszka i pracuje w Warszawie, prowadzi dział finansów znanej firmy, od jedenastu lat jest samotną matką, a Basia jest jej całym światem. Wokół niej są przyjaciele, na których może liczyć i to nie tylko, wtedy kiedy jest dobrze. Kobieta ma nadzieję, że już nic nie zburzy tego, co w pocie czoła udało jej się osiągnąć. Niestety się myli.
W pracy pojawiają się problemy, szef ewidentnie szuka na nią haków, a ona coraz częściej myśli, czy aby na pewno nie nadeszła pora na zmianę. Dlatego, kiedy jej przyjaciółka idzie na zwolnienie lekarskie (z powodu zagrożonej ciąży), choć początkowo się wacha, w końcu decyduje się ją zastąpić. Nowa praca, nowi znajomi, nowy początek. Jednak to nie były jedyne zmiany w życiu kobiety. Po latach pojawia się Borys, mężczyzna, który kiedyś tak bardzo ją skrzywdził, który zostawił własną córkę. Teraz sobie o niej przypomniał, chce poznać Basię i być dla niej ojcem. Lena nie chce tego, boi się, że ją skrzywdzi, a jednocześnie wie, że Borys ma do tego prawo i każdy sąd mu je przyzna. Kobieta czuje się w potrzasku, dlatego wyjeżdża na parę dni do Zalesia, małej miejscowości, w której jej przyjaciele mają dom. Czy odnajdzie tam chwilę spokoju? Jak odnajdzie się w nowej pracy? Jak potoczy się sprawa z Borysem? Czy Lena odnajdzie miłość, własne szczęście? Czy Basia zaakceptuje nową sytuację?

Książka okazała się bardzo ciekawa. To 352 strony, na których autorka zmieściła bardzo dużo różnych wątków, a przez to nie dało się nudzić. Akcja dość szybka, z zaskakującymi zwrotami. To historia o miłości przyjaźni, relacjach rodzinnych, nowej pracy, niełatwych decyzjach, od których zależy bardzo dużo. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie okazali się ciekawi, dobrze wykreowani.
Lena jest kobietą po przejściach, kiedyś zaufała i bardzo tego żałuje. Teraz nie zamierza pozwolić się zranić, teraz liczy się dla niej szczęście i bezpieczeństwo córki. To kobieta silna, niezależna, odważna, a jednocześnie skrywająca pragnienie, aby to ktoś nią się zaopiekował, aby ją pokochał tak mocno, na zawsze. To bohaterka, którą zdecydowanie polubiłam.
O Borysie nie mogę wam zbyt wiele zdradzić. Powiem tylko tyle, że nie do końca jest taki, jak się na początku wydaje.

„Twój uśmiech” to książka, która mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Twój uśmiech:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Twój uśmiech

Kup książkę Twój uśmiech

Twoje szczęście
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Twoje szczęście

Życie potraf być nieprzewidywalne. Czasami daje nadzieję, innym razem znienacka ją odbiera. To suma uczuć, zdarzeń i spotkań, które kształtują nas każdego...

Twoja tajemnica
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Twoja tajemnica

Przeszłość jest niczym cień. Czasami widać go wyraźnie, a niekiedy podąża za nami niezauważenie. Ewa Kuszewska wie o tym najlepiej. Na co dzień mieszka...