Twoje zdrowie seksualne. Jak rozumieć swoje ciało, kochać je i o nie dbać

Jest to poradnik dla kobiet w każdym wieku. Informacje podzielne są na kilkanaście krótkich podrozdziałów. Tematy związane są głównie ze zdrowiem, higieną intymną czy chociażby planowaniem rodziny. Atutem tej książki jest to, że autorka dodaje krótkie lecz treściwe podsumowanie wszystkich faktów i zbiór pytań, które warto zadać ginekologowi podczas wizyty. Ale też są pytania dla czytelników, na które odpowiadamy zgodnie z własnym sumieniem.

~

Każdy z poruszanych tematów jest krótki ale zawiera wszystkie podstawowe ale najważniejsze informacje. Chociaż nawet dorosła kobieta może coś się więcej dowiedzieć bo niestety ale wiele z nas niestety bagatelizuje niektóre oznaki chorobowe i leczy się "na własną rękę".

~

Książka jest na jeden wieczór. Czy znalazłam w niej jakieś ciekawostki? Hmm trudno stwierdzić bo każdy ma indywidualna wiedzę na poszczególne tematy. Jedna osoba wie wiecej druga mniej więc ciekawostki to po prostu kwestia osobista.

~

Książka napisała lekkim i zrozumiałym dla każdego językiem, może nie dowiedziałam się dużo więcej niż wiedziałam do tej pory. Książka będzie idealnym prezentem dla kobiet nastoletnich, bo to one dopiero poznają swoje ciało. A wiele nastolatek po prostu boi się rozmawiać na tematy związane ze zdrowiem seksualnym z lekarzem ginekologiem a nawet z własną matką.

~

Książka jest źródłem wiedzy, aczkolwiek ze stwierdzeniem przez autorkę, że stosunek przerywany jest dobrą metodą antykoncepcji to wprowadza w błąd czytelniczki. Autorka udowadnia, że edukacja seksualna może być prowadzona w sposób odpowiedzialny a przede wszystkim przystępny dla każdego. Więc jak macie jakąś dorastająca kobietę w swoim otoczeniu a chcecie pokazać jej jak ważne jest zdrowie seksualne to ta książka jest właśnie tym czego szukasz.

Dziękuję wydawnictwu Muza za egzemplarz ♥️

Informacje dodatkowe o Twoje zdrowie seksualne. Jak rozumieć swoje ciało, kochać je i o nie dbać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Your Sexual Health
Dodał/a opinię: asia_czyta_ksiaz

Zobacz opinie o książce Twoje zdrowie seksualne. Jak rozumieć swoje ciało, kochać je i o nie dbać

Kup książkę Twoje zdrowie seksualne. Jak rozumieć swoje ciało, kochać je i o nie dbać

Zabójcze ciało
Kate White0
Okładka ksiązki - Zabójcze ciało

Makabryczna zbrodnia i skomplikowane śledztwo nowojorskiej dziennikarki... Bestsellerowy tytuł w rankingu ,,New York Timesa"! Gdy Bailey Weggins otrzymuje...

Złowrogie szóstki
Kate White0
Okładka ksiązki - Złowrogie szóstki

Tajemnicze zbrodnie, niebezpieczne śledztwo i rozliczenie z duchami przeszłości... Bestsellerowy tytuł w rankingu ,,New York Timesa"! Znana pisarka...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis