Tylko pozory

Tom 1 cyklu niezłomne

May to młoda kobieta wychowywana w rodzinie mafijnej. Nie jest to jednak typowa posłuszna i uległa ojcu dziewczyna. Pyskuje, pije, zażywa narkotyki, skąpo się ubiera i nie stroni od męskiego towarzystwa. Przez swój styl życia wyrobiła sobie złą opinię i mimo swojej niewątpliwej urody, przestała być atrakcyjną kandydatką na żonę.
Cesare to bardzo bogaty i przystojny mężczyzna. Biznesmen, który poza szeregiem legalnych interesów, hoteli i kasyn, zajmuje także wysokie stanowisko w szeregach mafii. Bezlitosny, bezwzględny, siejący postrach don.
Jedna noc, jedna decyzja całkowicie odmieniła życie dziewczyny. Niespodziewany i nagły ślub w środku nocy, odesłanie na ranczo, brak kontaktu z mężem, światem nielegalnych interesów i niebezpiecznych ludzi sprawiły, że May odzyskała względny spokój. Co się jednak stanie, gdy mąż postanowi przypomnieć sobie o kobiecie?
Czy May zdecyduje się wyjawić mężczyźnie prawdę o swoim życiu? Jak na nią zareaguje Cesare? Czy pomoże kobiecie zwalczyć jej demony? Czy aranżowane małżeństwo przerodzi się w prawdziwy i szczęśliwy związek? Czy w życiu tej dwójki zagości spokój i miłość?
Jest to książka, która zdecydowanie wywołuje dużo emocji. Szczególnie dużo pojawia się ich w momencie, gdy May wyjawia prawdę o swojej przeszłości i swoim dotychczasowym zachowaniu, a także za każdym razem, gdy dopadały ją dawne demony. Strach, wzruszenie, żal, złość, nienawiść, ból. Niepewność co będzie dalej i nadzieja na nowy początek.
Poznajemy także bardzo fajnie wykreowanych bohaterów, którzy pokazują swoje dwie twarze. May, dziewczyna z łatką ladacznicy i narkomanki, która z czasem pokazuje swoje prawdziwe oblicze skrzywdzonej i złamanej kobiety. Cesare, bezwzględny mafioso, który jednak potrafi być czuły, opiekuńczy i troskliwy. Dodatkowo między tą dwójką rodzi się relacja, początkowo bardziej jednostronna, z czasem jednak oboje otwierają się na siebie. Zaczyna ich łączyć gorący i namiętny romans, a także coraz silniejsze uczucie.
Książkę czytało się znakomicie. Napisana jest bardzo lekkim i przyjemnym językiem. Od samego początku wciąga i zaciekawia, co powoduje, że ciężko się od niej oderwać.
"Tylko pozory" to bardzo dobry romans mafijny, w którym na pierwszym planie znajdują się uczucia, a sama mafia stanowi dla nich jedynie ciekawe tło. Jest to moim zdaniem genialny debiut autorki. Osobiście, z ogromną przyjemnością, sięgnę po jej kolejne książki.
Polecam ją przeczytać i gwarantuję, że spędzicie z nią miłe i emocjonalne popołudnie.
Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe oraz Joannie Chwistek za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Tylko pozory:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-02-02
Dodał/a opinię: zaczytanaEdyta

Zobacz opinie o książce Tylko pozory

Kup książkę Tylko pozory

The Perfect Defender
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - The Perfect Defender

Szef jej nie cierpi i zrobi wszystko, żeby wróciła tam, skąd przyjechała. Noemi Marshall wychowywała się pod czujnym okiem czterech despotycznych mężczyzn...

Rytm naszej melodii
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Rytm naszej melodii

Kiedy dziewiętnastoletnia Liv Morton dowiaduje się, że została oszukana przez najbliższą rodzinę, stawia wszystko na jedną kartę. Wyjeżdża z miasta, chcąc...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;