Uczniowie Hippokratesa. Doktor Zosia

Tom 3 cyklu Uczniowie Hippokratesa

Doktor Zosia" to trzeci i zarazem ostatni tom z serii "Uczniowie Hippokratesa".
Poprzednio książki autorki są mi dobrze znane, a umieszczenie akcji w czasach wojennych tym bardziej potęguje chęć sięgnięcia po kolejne.

Doktor Zosia Nibużanka dostaje propozycję pracy w Szpitalu Ujazdowskim w Warszawie.
W wojskowej placówce bycie kobietą traktuje się na równi z mężczyznami.
Dla Zosi to ogromna szansa na rozwój, zdobywanie rozległej wiedzy i doświadczenie z radiologii, hematologii i innych prężnie rozwijających się dziedzin.
Zosia chce być doskonałym pediatrą, chociaż skrycie marzy o chirurgii.
Jej pracę przerywa wybuch wojny i chociaż szpital działa na bazie konwencji haskiej to jest to bezwzględnie łamane przez okupanta. Lekarze i pielęgniarki pracujący w konspiracji doświadczają niebywałego okrucieństwa wojny.
Kadra ofecerska przepada bez śladu, dopiero po latach dowiemy się o Katyniu
Część lekarzy przewożonych jest do obozów koncentracyjnych, zamykani są w getcie czy torturowani w katowniach gestapo.
Zosia nadal leczy, a na plecach czuje ogromny strach nie tylko o siebie, ale męża, który działa konpiracyjnie.
Autorka napisała świetną powieść w której fikcja przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami. Autorka przybliża nam postacie słynnych lekarzy np Alzheimer, Freud,naukowców min Kazimierza Funka czy polityków dwudziestolecia międzywojennego.
Poprzez swoją powieść autorka chciała oddać hołd kadrze medycznej tamtego czasu.
"Doktor Zosia" to kolejna książka autorki w której dostajemy niezwykle emocjonującą powieść przeplataną ogromną wiedzą.
Ponieważ autorka połączyła swoją wiedzę medyczną z powieścią fabularną tym bardziej z wypiekami na twarzy śledziłam losy Zosi. Niezwykle silnej osobowości o ogromnym sercu i woli życia.
To piękna powieść, którą Wam serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Uczniowie Hippokratesa. Doktor Zosia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Proza w opracowaniach tematycznych

Zobacz opinie o książce Uczniowie Hippokratesa. Doktor Zosia

Kup książkę Uczniowie Hippokratesa. Doktor Zosia

Odlecieć jak najdalej
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Odlecieć jak najdalej

Warszawa, rok 1965. Ola Czerniawska jest uczennicą klasy maturalnej - zdolną, ambitną, ładną, a w dodatku zakochaną z wzajemnością. Dziewczyna ma jednak...

Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory

Poznaj kolejne sekrety kuchni rodziny Winnych Nie ma wątpliwości, że kulinaria są nieodłączną częścią dziedzictwa narodowego. Czy można wyobrazić...