Uczynkiem i Zaniedbaniem

Tom 1 cyklu Komisarz Zuzanna Nowacka

"Uczynkiem i zaniedbaniem" Mariusz Kanios
,, Życie to opowieść, która zawsze kończy się śmiercią. W dobrym kryminale nic nie jest tak oczywiste...,, Po przeczytaniu tych kilku słów już wiem że będzie warto posiedzieć z tą lekturą.
Fantastyczny debiut autora , o temacie bardzo trudnym a mianowicie pedofili , ale i o zamiataniu brudów pod dywan, autor poradził sobie z nim znakomicie. Kryminał czyta się wręcz jednym tchem, nie sposób odłożyć go na półkę i pójść spać,nie dowiedziawszy się co będzie dalej. Już dawno nie czytałam tak dobrego kryminału.
Ksiądz Piotr, młody kapłan, podczas spowiedzi słucha wyznania mężczyzny, który mówi mu otwarcie,, właśnie zabijam człowieka,,,a ty nie możesz mnie wydać bo obowiązuje cię tajemnica spowiedzi. Ksiądz Piotr jest starannie wybrany do tej spowiedzi, morderca chce wypróbować jego wiarę, jego siłę. Czy Piotr podoła temu wyzwaniu, czy udźwignie to wszystko na swoich młodych barkach? W tym samym czasie policja poszukuje siedmioletniego Szymona, który zaginął z domu dziecka. Nieodwracalnie zaplątują się losy chłopca, księdza i mordercy.
Akcja która ani na chwilę nie zwalnia, ciągle potęguje napięcie i zwroty akcji to wszystko tworzy rewelacyjną całość, smaku i wartości dodają tu bohaterowie, którzy zostali bardzo starannie wykreowani. Książka budzi też sporo emocji: złość, wręcz wściekłość, smutek i bezsilność, ale także sporą dawkę współczucia. Autor Mariusz Kanios wręcz rewelacyjnie gra uczuciami czytelników,wszystkie elementy fabuły są dokładnie przemyślane i żadne nie są zbędne,a brak niepotrzebnych opisów dodaje tylko wartości treści. Autor stworzył książkę o której nie sposób zapomnieć, z niecierpliwością czekam na możliwość przeczytania kolejnego tomu.
Panie Mariuszu bardzo dziękuję za tak dobry kryminał i życzę Panu aby to nie był jedyny sukces na Pana koncie. Z czystym sumieniem polecam Wam,, Uczynkiem i zaniedbaniem,,
Polecam

Informacje dodatkowe o Uczynkiem i Zaniedbaniem :

Wydawnictwo: Piąte Marzenie
Data wydania: 2021-01-26
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Tagi: morderca seryjny morderca Zabójca Zuzanna Nowacka

Zobacz opinie o książce Uczynkiem i Zaniedbaniem

Kup książkę Uczynkiem i Zaniedbaniem

- Ktoś w komendzie zna angielski? - spytał Andrzeja i jednocześnie w myślach szukał odpowiedzi na swoje pytanie. - Potrzebuję tłumacza.- Człowieku, tu połowa słabo mówi po polsku. - Kolega spojrzał na niego zaskoczony.

Na widok policyjnej legitymacji ożywił się. Nuda jest najlepszą zachętą do współpracy z policją.

Karty zła
Mariusz Kanios0
Okładka ksiązki - Karty zła

W domku letniskowym na odludziu znaleziono zwłoki bestialsko zamordowanej kobiety. Zabójca pozostawił wiele śladów na miejscu zbrodni, więc sprawa wydaje...

Zatoka syren
Mariusz Kanios0
Okładka ksiązki - Zatoka syren

Mira, młoda Ukrainka, przyjeżdża do Polski, by spełnić swoje marzenia. Szybko jednak dostaje bolesną lekcję od życia, bo zakład w którym jest zatrudniona...