Ukochane dziecko

Lena wraz z dwójką swoich dzieci ma stałe godziny na korzystanie z toalety, na posiłki oraz określony czas na naukę. Uwięzieni w lesie, w szałasie z zabitymi oknami nie mogą nawet przez chwilę ujrzeć światła dziennego, a powietrze dostarczane jest przez aparat cyrkulacyjny. Głowa rodziny bardzo restrykcyjnie podchodzi do nałożonych przez siebie zasad, nie godzi się na żadne nieposłuszeństwo.
Mimo wszystko Lenie udaje się uciec. Trafia do szpitala wraz z córką, jednak koszmar się nie kończy.
Kto tak naprawdę przetrzymywał kobietę z dwójką dzieci? Czy Lena jest na pewno tą osobą za którą ją uważają?

Czytając opisy książki z dystansem podchodziłam do tego, że ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą.
Na początku zalała mnie fala informacji, które trudno było uporządkować. Z każdą kolejną kartką wszystko wskakiwało na swoje miejsce, ale jednocześnie nic nie było wyjaśnione. Odwrócenie fabuły i napisanie jej od końca było najlepszym zabiegiem jaki mogła autorka zaprezentować. Historia nie zaczyna się od porwania, ale od ucieczki. Zagłębiamy się we wspomnieniach uwięzionej kobiety, ale też poznajemy perspektywę Hannah - córki Leny i oprawcy. W to wplątane są rozdziały, których narratorem jest ojciec zaginionej przed laty dziewczyny. Wszystko łączy się w jedną całość, ale autorka delikatnie wodzi za nos czytelnika. Nawet jeśli w trakcie czytania wydaje się, że wiemy kto jest psychopatą przetrzymującym swoją rodzinę to i tak zakończenie wprawi w szok i to niemały, bo uwierzcie mi, tylko Wam się będzie wydawać, że wiecie. Zawiłe plot twisty, przez które wyciągałam błędne wnioski, sprawiały, że ciągle myślałam o tej książce, nawet wtedy, kiedy nie miałam jej w dłoniach. Chciałam rozwikłać zagadkę i zdemaskować jak najszybciej szaleńca.
Szczerze to nie znalazłam żadnych minusów. Jeśli lubicie mroczne, zawiłe thrillery, o których nie będziecie mogli przestać myśleć, nie odwlekajcie przeczytania tej książki. Ta historia zasługuje na same dobre słowa.
Mogłabym napisać o wiele więcej o tej pozycji, jednak nie chcę zdradzać Wam szczegółów i psuć nietuzinkowych wrażeń czytelniczych, które ciężko będzie znaleźć w innej lekturze.

Informacje dodatkowe o Ukochane dziecko:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Wioletta Jachym

Zobacz opinie o książce Ukochane dziecko

Kup książkę Ukochane dziecko

Ależ okrutnym cudem mimo wszystko jest życie.

Szkoła tylko sprawia pozory, jakoby uczyła dzieci ważnych rzeczy.

Perfect Day
Romy Hausmann0
Okładka ksiązki - Perfect Day

Fenomenalna Romy Hausmann, autorka ,,Ukochanego dziecka", powraca! Niebezpieczna podróż do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy Od czternastu...