Ukraińskie serca

Sonia Sawosz jest córką małżeństwa biznesmenów, dla których liczy się pozycja społeczna oraz stan konta. Wychowana w chłodzie i oziębłości stała się taka jak oni - samotna. Stara się sprostać ich wymaganiom. Pogubiła się.
    Serce młodej kobiety nagle zaczyna bić żwawiej. A to za sprawą chłopaka zupełnie od niej innego. Nazar jest wyluzowany, uśmiechnięty, ciepły i serdeczny. Jest także niepełnosprawnych Ukraińcem i prowadzi skromne życie.
    Szczęście pary nie trwa długo. Do gry włączają się tajemnice i sekrety. Bolesna przeszłość mająca odbicie w teraźniejszości.
   Komu powinna uwierzyć Sonia? Komu powinna zaufać? Jakie sekrety ujrzą światło dzienne?

Z twórczością autorki jestem od debiutu. Za mną wszystkie dotąd wydane powieści i każda z nich dostarczyła mi mnóstwa emocji i wrażeń. Byłam ogromnie ciekawa najnowszej. Szczególnie, że premiera powieści nastąpiła w czasie trwania wojny, jaka się toczy o naszych sąsiadów. Nie powiem: myślałam nad tym, czy będzie się to jakoś łączyło. Już na początku autorka wszystko wyjaśniła.
    Historia Soni i Nazara okazała się być bardzo złożona. Skomplikowana i wielowątkowa. Jeden element układanki został wyjaśniony, by za chwilę szukać odpowiedzi na kolejne. I tak przez całą książkę. Dzięki temu nie było monotonii i nudy. Było bardzo ciekawie.
   Lektura okazała się być wciągająca i przejmująca. Zmusza do refleksji. Dlaczego? Bowiem zostały w fabule zawarte pewne kwestie społeczne.
    Przede wszystkim mamy tutaj różnice spoleczne. Patrzenie na człowieka przez stan jego konta. Oraz przeciwnie: patrzenie sercem. Zwracanie uwagi na człowieka przez jego czyny i zachowanie.
   Znajdziemy także zagadnienie niepełnosprawności i jej odbioru przez otoczenie a także osobę, jaką tyczy. To jak sobie poradziła z, jakby nie było, traumatycznymi wydarzeniami, które wpłynęły na całe życie.
   Uprzedzenia to kolejny wątek tutaj podkreślony. A także fakt, że karma wraca. Jak nie dziś, jak nie jutro, nie za rok to kiedyś sprawiedliwości stanie się zadość. Nadzieja i wiara motywuje i daje takiego powera do działania.
   Książkę pochłania się na raz. Tak samo jak ona czytelnika. Od razu zatraciłam się w czytanym tekście. Autorka plastycznie i realnie, z ogromną dbałością o szczegóły, prowadzi nas przez wydarzenia. Przez wszystkie mniej lub bardziej szokujące i zaskakujące wątki. A także sceny uniesień, które dodawały pikanterii i smaczku tej lekturze.
   Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość przeczytania historii Soni i Nazara. To była piękna ale i bolesna lektura. Spędziłam z nią przyjemne chwile.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Imagine Books

Informacje dodatkowe o Ukraińskie serca:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-02
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Ukraińskie serca

Kup książkę Ukraińskie serca

Nieodpowiednia chwila
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia chwila

Czy można być szczęśliwym kosztem innych? Czy można kochać więcej niż jedną osobę? Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie...

Piękna i Gniewny
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Piękna i Gniewny

Bardzo prosto jest przekroczyć granicę dzielącą miłość od nienawiści...Mogłoby się wydawać, że Larissa ma wszystko: kochającego męża, pieniądze i luksusy...