Ukryte wodospady

„Ukryte wodospady” to czwarta i niestety przedostatnia już część z cyklu „Zatoka Aniołów”. Dlaczego niestety?… Ponieważ jest ona równie dobra, równie wzruszająca i tak samo ekscytująca jak trzy poprzednie.
W miasteczku pojawia się nowa osoba – Isabella Silveira – najmłodsza siostra komisarza miejscowej policji Joego. Wiedziona niespokojnymi przeczuciami kobieta pragnie odwiedzić brata, aby pomóc mu w ciężkich chwilach związanych z rozwodem. Jednak zbliżając się do Zatoki  Aniołów kobieta ulega wypadkowi, jej samochód spada z wysokiego klifu do morza, ale dzięki pomocy jednego z mieszkańców miasteczka Isabelli udaje się wyjść z wypadku.

Nick Hartley zaryzykował swoje własne życie dla nieznanej kobiety, która jak się szybko okazuje przyciąga mężczyznę jakąś wewnętrzną siłą. Każde z nich ma swoje życie i własne problemy, Nick próbuje nawiązać kontakt ze swoją zbuntowaną nastoletnią córką Megan, a Isabella pragnie dowiedzieć się więcej o swoich przeczuciach, które przywiodły ją nad zatokę. Każde z nich ma swój sekret, który chce zachować dla siebie. Drogi obojga jednak zbyt często krzyżują się ze sobą, a wtedy trudno jest zachować odpowiedni dystans i obojętność…

Czego dotyczyły przeczucia Isabelle? Kto pojawiał się w jej tajemniczych snach?

Już po kilku dniach pobytu w miasteczku Isabella znajduje wiele życzliwych jej osób. Odkrywa też fascynujące wydarzenia z przeszłości oraz poznaje dziedzictwo, które otrzymała w genach.Okazuje się bowiem, że rodzina Silveira  ma dużo silniejsze związki z Zatoką Aniołów niż początkowo mogło się wydawać, a Isabella jest tego wspaniałym przykładem.

Jaką przeszłość odkryje Isabella? Co łączy rodzinę Silveira z Hartley’ami?

I jeszcze słów kilka o tytułowych ukrytych wodospadach, które szumią pośród leśnej polany, w górskim terenie i są ulubionym miejscem spotkań tutejszej młodzieży. Mają swój niepowtarzalny urok, romantyzm i jakieś przyciąganie, a szum spadającej wody słychać z daleka.

W Zatoce Aniołów i tym razem wiele się dzieje… Oprócz wątku głównego dotyczącego rodzin Silveira i Hartleyów mamy jeszcze tajemnicze zaginięcie Annie, sporo miejsca autorka poświęca także relacjom pomiędzy Charlotte, Joem i Andrew.

W moim przekonaniu Barbara Freethy jest mistrzynią w kreowaniu ciepłego romansu obyczajowego z elementami kryminalnymi, które dodają opowiadanej historii niepewności, wzbudzają zainteresowanie, trzymają w napięciu, jednym słowem… czynią powieść ciekawą i zaskakującą.

Z pełnym przekonaniem polecam wszystkie cztery części tej serii, a sama z niecierpliwością oczekuję na finał – piąty tomik pt.:”Ogród Tajemnic”, który ukaże się już wkrótce.

Informacje dodatkowe o Ukryte wodospady:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-06-17
Dodał/a opinię: Poczytajka

Zobacz opinie o książce Ukryte wodospady

Kup książkę Ukryte wodospady

Kradzież stulecia
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Kradzież stulecia

Kayla Sheridan marzyła o miłości, małżeństwie i rodzinie. Kiedy więc poznała mężczyznę swych marzeń i w zawrotnym tempie została jego żoną, była w siódmym...

Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5

Joe Silveira, seksowny komendant policji, czy Andrew Schilling, przystojny pastor i jej pierwsza miłość? Znaleźć własny dom, czy wyjechać z Zatoki Aniołów...