Uściski

Już na samym początku czytania bardzo spodobał mi się styl autorki. Potrafi lekko i barwnie opisywać co się wokół bohaterów dzieje. Opisuje ona nie tylko zwyczajne rzeczy, ale i wszystko dookoła. Czyta się ta lekko, niczym muśnięcie skrzydeł motyla. Za to dialogi są odwrotnością tekstu. Czuć w nich stanowczość i niemy rozkaz, co zaraz studzi nasze zapędy. Da się wyczuć tutaj role bohaterów, choć dla mnie piękne jest to, że opisuje wszystko, co w danej chwili widzi. To historia nie tylko o głównych postaciach ale i o tych pobocznych, które zajmują niewiele miejsca w powieści. Każdy z bohaterów ma swój indywidualny charakter, co sprawia, że odróżniamy ich od siebie. A po tym jak i co mówią, można poznać w jakim mniej więcej są wieku. Czytając ją, miałam wrażenie, jakby całą historię opowiadała mi bogato ustawiona kobieta o bardzo miłym usposobieniu. Od razu poczułam do niej sympatię:-)
Od samego początku, do pewnego momentu mamy tutaj opowieść narracyjną bez dialogów. Wydaje mi się, że autorka chciała wprowadzić nas w historię, zanim tak naprawdę zacznie się na dobre. Nie mogę też nie wspomnieć, że sam tytuł pasuje tutaj idealnie. Mamy też sporo tajemnic i wiele rzeczy do przemyślenia, zanim na dobre zacznie się wszystko wyjaśniać.
Niektórzy bohaterowie są tutaj nieco natrętni, co powodowało moje rozbawienie. Chociaż książka przedstawia bardzo tajemniczą i smutną historię, to jednak bywały tu momenty, że chciało mi się śmiać. Tym bardziej wtedy nie potrafiłam się od niej oderwać:-)
Zlecenie, jakie dostało Lidia miało być banalnie proste. Nie sądziła tylko, że aż tak odmieni jej życie. Miała przecież przetłumaczyć list zwyczajnej samobójczyni. Tylko co chwila coś jej się tutaj nie zgadzało. Nie było tam emocji żegnania się ze światem, tylko coś zupełnie innego. Sekrety, domysły i mroczne tajemnice pochłoną was bez reszty. Miałam wrażenie, że im dalej czytałam, tym więcej było niewiadomych.Polecam fanom kryminalnych tajemnic i domowych sekretów. Ja byłam nią zachwycona:-)

Informacje dodatkowe o Uściski:

Kup książkę Uściski

Dziewczyna w drugim rzędzie
Aurelia Blancard0
Okładka ksiązki - Dziewczyna w drugim rzędzie

W kręgu tajemnic W Beaufort dochodzi do morderstwa. Cathy pracująca w paryskiej redakcji dostaje swoją życiową szansę - ponieważ ofiarą jest jej dawna...