Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788381912297
Liczba stron: 248
Dodał/a opinię: Ewelina Olszewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Mam wrażenie, że niewiele mówi się o samotności. O tym, jak dużą skalę osiąga to zjawisko, jakie konsekwencje ze sobą niesie, jak można sobie z nią poradzić. Nie da się ukryć, że jest to pojęcie niewygodne, a takie kwestie najłatwiej jest trzymać od siebie z daleka. Czy rzeczywiście jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele (w naszym otoczeniu?) jest osób samotnych?

Kromer postanowiła przyjrzeć się tej kwestii, ale z trochę innej perspektywy. W swojej publikacji przekonuje, że na ludzkiej samotności można zrobić niezły biznes i przyzwoicie zarobić. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej nie przyszło mi to do głowy, ale kiedy zaczęłam wczytywać się w kolejne rozdziały reportażu, uświadomiłam sobie, że autorka ma rację. A sprawa samotności i prowadzonych w oparciu na niej interesów, wydała mi się szalenie interesująca.

Randki w ciemno, kursy podrywu, biura matrymonialne- to tylko kilka fragmentów tego samotnościowego biznesu. Kromer kolejno przygląda się każdemu z nich, dociekając jak dużym zainteresowaniem się cieszy, w jaki sposób się rozwija, a także kto się tym zajmuje. Moim zdaniem w każdym reportażu istotni są przede wszystkim ludzie. I w tym przypadku autorka na szczęście o tym nie zapomniała, przybliżając nam zarówno sylwetki osób samotnych, które korzystają z przygotowanych dla nich usług, jak i tych, które na tej samotności zarabiają.

Możliwość przyjrzenia się jednej i drugiej stronie miała dla mnie duże znaczenie. Motywy kierujące bohaterami reportażu szczerze mnie intrygowały. Dlaczego kobiety postanawiają realizować się zawodowo jako swatki? Z jakiego powodu rozpoczynają prowadzenie biur matrymonialnych? Co motywuje trenerów podrywu? Kim są ci ludzie dziś, a kim byli wcześniej? To tylko kilka pytań, na które możemy znaleźć odpowiedzi w tej publikacji.

„Usługa czysto platoniczna” to intrygujący temat, który został przedstawiony w wyczerpujący sposób. Widać, że autorka naprawdę zainteresowała się tą kwestią i poświęciła wiele czasu i pracy na jej zgłębienie. Rozmowy z ludźmi, osobiste zaangażowanie, śledzenie losu bohaterów- te elementy przełożyły się na powstanie niebanalnej historii, która mogłaby dotyczyć każdego z nas.  

Tagi: Coping with loneliness / solitude

Zobacz opinie o książce Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes

Kup książkę Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy