Uwikłana

Miriam zabija lwa nemejskiego prawie przypłacając to życiem. Po tych wydarzeniach spędza cudowną noc w ramionach Davida. Mimo że zdaje sobie sprawę iż nigdy nie będzie jego partnerką życiową, nie potrafi sobie odmówić tych cudownych chwil. Iwan zrywa zaręczyny z Nadią, która go zdradziła. Zrozpaczony w towarzystwie Miriam topi smutki w alkoholu.

W Rades znów coś zaczyna się dziać, nie trudno zorientować się, że to nic dobrego. Pogoda jest nieobliczalna. Nagle zaczyna wiać wiatr, szaleje burza lub leje deszcz. Strzygi stały się bardzo nerwowe i mordują każdego kto im stanie na drodze. Jakby tego było mało, w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć małe dzieci.

Oczywiście do wyjaśnienia tych dziwnych zdarzeń stają Miriam, Iwan, David, Ben i Vivian.

Co łączą ze sobą dziwne wyładowania atmosferyczne, ataki strzyg i porwania dzieci? Czy w Rades zapanuje w końcu pokój? Czy Miriam i David będą mogli w końcu żyć razem w szczęściu?

Tak jak w poprzednich częściach narracja jest wieloosobowa. Uważam, że to dobry sposób, żeby czytelnik poznał punkt widzenia i odczucia każdego z bohaterów. Całość napisana jest łatwo przyswajalnym językiem, dzięki czemu czyta się bardzo fajnie, lekko i przyjemnie.

W ,, Uwikłanej" dzieje się bardzo wiele, choć akcja nie pędzi tak szybko, jak to miało miejsce w poprzednich częściach, to nie oznacza jednak, że jest nudno. Nie zabraknie tu zaskakujących zwrotów akcji, wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczeni są na każdym kroku nasi bohaterowie. Autorka sięga po znane wątki mitologiczne. Do końca nie wiadomo, kim są tajemniczy przeciwnicy czy rzeczywiście wywodzą się z Podziemi, czy może ich korzenie są jednak bardziej ziemskie.

W książce znajdą się wątki z różnych gatunków: od fantasy, po kryminał, kończąc na romansie. Dla kogo jest więc ta książka? Dla każdej osoby lubiącej ciekawe historie. ,,Uwikłana" na prawdę wciąga, jednak nie wnosi niczego w nasze życie. Jest to przyjemna lektura, którą przeczytałam by się odprężyć i odciąć od otaczającej rzeczywistości.

Reasumując ,,Uwikłana" to powieść kończąca świetną serię urban fantasy. Fabuła wciąga od pierwszej strony, wątki mitologiczne, humorystyczne i uczuciowe łączą się zgrabnie, tworząc naprawdę dobrą powieść wieńczącą trylogię.

Polecam całą trylogię.

Kup książkę Uwikłana

Przebudzona
Iga Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Przebudzona

Gdy nad Wolnym Miastem Rades pojawia się księżyc w pełni, ulice pustoszeją. Ani zwykli, ani paranormalni mieszkańcy nie mogą czuć się bezpieczni. Tajemnicza...

Przeklęta
Iga Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Przeklęta

Włóczenie się nocą po Wolnym Mieście Rades nigdy nie było bezpieczne, nie kiedy w mroku czaiły się tajemnicze istoty. Gdy coś zaczyna bezlitośnie...