W milczeniu

Małe, z pozoru spokojne miasteczko Cypress Springs w Luizianie.
Życie płynie tam swoim powolnym rytmem, z dala od świateł wielkich miast.
Mieszkańcy szczęśliwi, pogodni, uważający się za jedną wielką rodzinę.
I jedna potworna śmierć, która wszystko zmieniła.

Oddany ludziom szanowany lekarz z niewiadomych przyczyn polewa się ropą i podpala we własnym garażu, ginąc w ogromnych męczarniach. Jego córka - Avery Chauvin dziennikarka waszyngtońskiego "Post" wraca do rodzinnego miasteczka aby zająć się pogrzebem i sprzedażą domu. Przybywa do Cypress Springs niczym niewdzięcznica, zdrajczyni małej ojczyzny, córa marnotrawna - zauważając, że po wielu latach nieobecności w miasteczku nic się nie zmieniło. Cypress jest wciąż takie samo, niczym zabalsamowane zwłoki, którym ktoś wciąż uparcie nie pozwala poddać się upływowi czasu.

Avery pomimo tragicznych okoliczności jest szczęśliwa wśród niegdyś bliskich sobie osób, cieszy się ciepłym przyjęciem - wszyscy tu za nią tęsknili, w głębi serca wierzyli, że wróci tam, gdzie jej prawdziwy dom. Ona jednak nie czuła nigdy bliskości z miastem, w młodości pragnęła jak najszybciej się z niego wyrwać, zrobić karierę, rozwijać się poza mieściną, w której czas się zatrzymał.

Kiedy okoliczności śmierci ojca zaczynają budzić jej podejrzenia, na własną rękę podejmuje śledztwo. Wkrótce odkrywa, że jej ojciec to nie pierwszy samobójca w Cypress, że w krótkim czasie zginęło, zaginęło lub uległo wypadkowi znacznie więcej osób. Okazuje się też, że nie tylko ona pragnie poznać prawdę, nie tylko ona szuka odpowiedzi. Gwen Lancaster - przyjezdna, kobieta która w miasteczku straciła brata również stara się dociec, co takiego się wydarzyło. Avery ma jednak wiele powodów aby nie ufać tej kobiecie.
W milczeniu okazało się dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Lekkie pióro autorki, wartka akcja, mroczne sekrety małego miasteczka, wielokrotne zwroty akcji i ciągła niepewność wywołująca dreszczyk emocji. Do tego dodajmy tajne stowarzyszenie stojące na straży porządku, powracające wciąż morderstwo sprzed lat i zmowa milczenia, której nie da się przezwyciężyć.

Powiedzmy sobie szczerze - okładka książki w żaden sposób nie przyciągnie potencjalnego czytelnika. W moim przypadku tak przynajmniej było - gdyby nie zapewnienia o tym, że warto po nią sięgnąć, pewnie przeszłabym obok obojętnie. Wszyscy pamiętamy o nieszczęsnym "ocenianiu książki po okładce", ale czasami najzwyczajniej potrzeba tego impulsu, aby jakąś pozycję wziąć do ręki. Czegoś co przynajmniej skieruje nasz wzrok na dany tytuł, co przyciągnie spojrzenie. Bo przecież książka sama nie krzyknie z półki: "hej, zabierz mnie stąd, spodobam ci się!".

Dlatego dziś to ja krzyczę za nią: dajcie szansę  W milczeniu

Wciągnie Was  to małe Cypress Springs, zobaczycie.

Informacje dodatkowe o W milczeniu:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: b.d
ISBN: 83-238-1661-1
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce W milczeniu

Kup książkę W milczeniu

Stan zagrożenia
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Stan zagrożenia

Kate i Richard Ryanowie są wspaniałym małżeństwem. Ich szczęście mąci jedynie niemożność posiadania własnego dziecka. Dzięki pomocy agencji adopcyjnej...

Z ukrycia
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Z ukrycia

Trzy nastoletnie przyjaciółki, Andie, Julie i Raven, wspólnie podglądają tajemniczą parę kochanków. Niewinna ciekawość dziewcząt przeradza się z czasem...