W objęciach nazisty

Aneta Krasińska skradła moje czytelnicze serce powieścią „Nauczycielka z getta”. Zatem niemożliwe było, bym sobie odmówiła kolejnej osadzonej w czasach wojny historii, którą przelała na papier autorka.

Maj 1939. Wolne miasto Gdańsk. To czas, kiedy w mieście szerzy się propaganda niemiecka, a życie mieszkańców jest zagrożone. Każdego dnia nękani, atakowani i odzierani z godności ludzie nie mają szans na normalne życie.
Nela Witt, młoda pełna optymizmu Niemka wiedzie spokojne życie w domu rodzinnym. Bez pamięci zakochana w niemieckim adwokacie, zwolenniku idei nazistowskich, każdy dzień poświęca na przygotowania do wymarzonego ślubu. Wychowana w domu przesiąkniętym ideologią faszystowską, początkowo nie zwraca uwagi na mocne zaangażowanie narzeczonego w sprawy polityczne. Jednak z czasem, w wyniku pewnych wydarzeń, Nela utwierdza się w przekonaniu, że ideologie nie są dobre, a Wilhelm nie jest tym, za kogo go uważała. Wybuch wojny burzy dotychczasowe życie Neli, jednocześnie dając jej szansę na zmiany. Dziewczyna staje na rozdrożu, czy skorzysta z szansy, jaką daje jej los? Czy wojna może odmienić czyjeś życie na lepsze?

Aneta Krasińska na kartach swojej powieści pięknym językiem w bardzo realistyczny sposób ukazuje nam historię Wolnego Miasta Gdańsk. Autorka po raz kolejny oddała w nasze ręce powieść, która, choć jest fikcją literacką, to oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i idealnie odzwierciedla tragiczne losy Polaków, Żydów i Kaszubów w przeddzień II wojny światowej. Sięgając po tę powieść, liczyłam się z tym, że autorka kolejny raz zafunduje mi historię pełną emocji.

„W objęciach nazisty” to powieść, która od pierwszych stron wciąga nas w życie bohaterów, którym towarzyszymy w codziennych trudach. Piękny styl, wspaniali bohaterowie, realistyczne opisy, emocje, które wylewają się niemal z każdej strony, to wszystko sprawia, że książkę czytałam z wielkim zaangażowaniem. Kartkowałam kolejne strony i nie mogłam się oderwać od lektury.
Aneta Krasińska przelała na papier niezwykle emocjonującą, bolesną i przede wszystkim piękną powieść, która niewątpliwie zmusza nas do zatrzymania się, choćby na chwilę i zastanowienia, co w życiu jest najważniejsze. „W objęciach nazisty” to bardzo realistyczny obraz wydarzeń, które zapoczątkowały II wojnę światową, to powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Z niecierpliwością będę wyczekiwała dalszych losów bohaterów, a Was mocno zachęcam do lektury.

Informacje dodatkowe o W objęciach nazisty:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-02-22
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce W objęciach nazisty

Kup książkę W objęciach nazisty

Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr

W październiku 1942 r. nikt z mieszkańców łódzkiego getta nie przypuszczał, że miasto za drutami będzie istniało jeszcze blisko dwa lata. W rodzinie Lewiatanów...

Nauczycielka z getta
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nauczycielka z getta

Młoda nauczycielka Laura, z miłości do męża pochodzenia żydowskiego, podejmuje drastyczną decyzję i dobrowolnie przeprowadza się do jego rodziny w łódzkim...