W rytmie nienawiści

“W rytmie nienawiści”

Czytam sporo książek mafijnych, przeplatam romansami biurowymi, a tu dla odmiany chwyciłam za romans z wątkiem muzycznym, żeby nie było monotonii :)

Bohaterami tej książki jest członkini girlsbandu ,która rozpoczęła karierę solową i tak nieco słabo jej idzie  oraz boysband u szczytu sławy pilnie potrzebujący supportu . Czy pomogą sobie nawzajem czy wręcz przeciwnie ?

Malia zrobiła karierę występując w zespole z przyjaciółkami , jednak one postanowiły, że starczy im takiego życia , a Malia chce nadal śpiewać. Niestety jej pierwsza solowa płyta nie jest tak popularna jakby chciała i trasa koncertowa ze znanym zespołem , dla którego ma być supportem, ma jej pomóc zyskać popularność. Jednak gdy okazuje się , że zespołem przed jakim ma występować w czasie 8 miesięcznej trasy koncertowej jest Heart Beat - zespół do którego Malia ma ewidentnie awersję. Jej z kolei nie polubił jeden z członków zespołu - Alvaro i nie da się ukryć , że ta dwójka jest do siebie negatywnie nastawiona . Ale czy aby napewno tak bardzo się nie znoszą?

Romans z wątkiem hate - love jest to bez wątpienia , widać ten wątek od samego początku. Dochodzi do niego też swego rodzaju trójkąt miłosny, bo nie tylko Alvaro coś od początku czuje do naszej piosenkarki . Jednak to właśnie on zapewnił jej nietypowe warunki w kontrakcie , które samodzielnie pomaga jej złamać ;)

Książka jest lekka , pisana stylem , który pozwala ekspresowo ją przeczytać. Język autorki nie do końca mi odpowiadał, momentami wręcz drażnił ale to na szczęście tylko epizody . Bohaterowie są moim zdaniem dość specyficzni, nieco niedojrzali i niekonsekwentni. Alvaro to typowy kobieciarz , który wraz z resztą zespołu, dotychczas korzystał z uroków sławy i zaliczał fanki gdy tylko była okazja . Jednak autorka ukazywała go co chwilę z innej perspektywy . Wobec Malii jest złośliwy ale ma ku temu swoje , może mało sensowne , ale jednak powody.  Wpada w kłopoty z narkotykami i powód pokazuje tego bohatera z zupełnie innej strony. Okazuje się, że potrafi być nie tylko złośliwy ale też okazać serce ludziom , na którym mu zależy.

Tak , też jest z Malią . Mieszka z przyjaciółkami i łączy je silna więź, wie że mogą na sobie polegać i sama też ich nie zawodzi . Gdy dochodzi do tragedii, to właśnie Malia jest gotowa zmienić swoje życie w imię przyjaźni.

Co prawda książka nie porwała mnie tak bardzo jak na to liczyłam, ale nie jest zła. Po prostu mogłaby być lepsza. Czuć tu potencjał, autorka miała ciekawy pomysł na te historie . Nie do końca czułam chemię między bohaterami i nie polubiłam ich tak jak potrafie polubić bohaterów książek, które robią na mnie wielkie wrażenie ale nie zaliczam jej do kategorii tych, które żałuję, że przeczytałam. Sądzę, że jest dobra na przerwę pomiędzy konkretniejszymi pozycjami .

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji .

Informacje dodatkowe o W rytmie nienawiści:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788328720398
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce W rytmie nienawiści

Kup książkę W rytmie nienawiści

Siła przyciągania. Sidła
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Siła przyciągania. Sidła

Druga część gorącej sagi o miłosnym trójkącie! Minął miesiąc od wydarzeń z pierwszej części, a Mia i Mason w końcu są szczęśliwi... A przynajmniej tak...

Pragnąc niemożliwego. Sidła
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Pragnąc niemożliwego. Sidła

Nowi bohaterowie w kolejnej części namiętnej sagi! Riley ma dość facetów. Właśnie odkryła, że chłopak, dla którego przeprowadziła się do Stanów, zdradza...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;