Wada. Kiedy serce przestaje bić

Po pierwszej części książki wiedziałam, że jeśli ukaże się kontynuacja niewątpliwie po nią sięgnę. Spodziewałam się równie intrygującej historii, która skradnie moje serce od samego początku. Nie wiedziałam jednak, że również je pokiereszuje, ale o tym za moment.
Julia z Markiem tworzą wyjątkową parę. Ona niezdara, po przejściach, on wiecznie poważny, bez grama uśmiechu na ustach. Darzą się nawzajem ogromnym szacunkiem i zaufaniem, aż do pewnego dnia, gdy ich miłość zostaje poddana najciężej próbie. Takiej, której wiele małżeństw nie byłoby w stanie podołać. Choroba dziecka to najmocniejsze działo, jakie życie może wymierzyć w rodziców. Nie sposób się od niego wybronić. Atakuje znienacka i wielokrotnie pozostawia jedynie zgliszcza.
"Wada. Kiedy serce przestaje bić" nie jest lekką historią. Autorka stworzyła niewątpliwie emocjonalną, pełną napięcia i niepewności książkę. Nie łatwo jest czytać o tym, że czyjeś życie zależy od śmierci innego, szczególnie gdy mowa o najmłodszych. Oczekiwanie na śmierć innego dziecka wydaje się niemoralne, natomiast nie w momencie, gdy może ona ocalić własne potomstwo. Pani Iza doskonale przedstawiła w książce dylematy moralne, zwątpienia w słuszność decyzji, jak i horrendalną walkę o każdy oddech.
Ta książka jest o życiu. Nieidealnym, bo mało które takie jest. Pięknie nakreślona została ulotność chwil i związana z tym nadzieja. Wybaczenie win, rozstanie się z trudną przeszłością. Każdy powinien wykonać taki rachunek sumienia, ponieważ okazuje się, że często bywa on stoperem do życia w całkowitej harmonii.
Niewątpliwie "Wada. kiedy serce przestaje bić" to opowieść wyciskająca łzy. Miejscami łamiąca serce, jednak autorka starała się balansować trudną tematyką, by nie napisać przygnębiającej książki. Ta historia daje się zwizualizować. Widzimy ją oczami wyobraźni, niczym ten latawiec porywany przez wiatr.
Był jedynie mały epizod, związany z metafizycznym przekazem. W moich oczach, troszkę abstrakcyjny, jednakże wierzę, że jest grono osób, którym ten fragment wyjątkowo przypadnie do gustu. Zatem nie zniechęcam, a zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia po tą serię, bo napisało ją samo życie, dłońmi pani Izy.

Informacje dodatkowe o Wada. Kiedy serce przestaje bić :

Wydawnictwo: Magnolia
Data wydania: 2024-01-17
Tytuł oryginału: Wada. Kiedy serce przestaje bić
Dodał/a opinię: ubookmi

Tagi: przeszczepy romans literatura obyczajowa ludzkie dramaty

Zobacz opinie o książce Wada. Kiedy serce przestaje bić

Kup książkę Wada. Kiedy serce przestaje bić

Kolorowo jak diabli
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Kolorowo jak diabli

"Sami swoi" w wydaniu współczesnym. Gdy Paulina zakochała się w Tomku, miała dziewięć lat i bardzo ambitne plany związane ze swoim dziecięcym zauroczeniem...

Dom pachnący tobą
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Dom pachnący tobą

Każdy dzień jest jedyny. Drugi taki już się nie powtórzy. Prokurator Paweł Wawro to mężczyzna do szpiku kości przekonany o tym, że na świecie nie ma miłości...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;