Wilki Arazan

Tom 17 cyklu Zwiadowcy

„Prostota jest dobra. Im prostszy plan, tym mniej rzeczy może pójść nie tak”.

Król Ioann zwrócił się o pomoc do araluenczyków. Tamtejsza ludność jest prześladowana przez mityczne bestie. Will i Maddie wyruszają do dalekiej, górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy – Celtii, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Wieśniacy są atakowani przez watahę wilków olbrzymich – stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały.
Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy z czym lub z kim przyjdzie im się zmierzyć. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki. Dla Willa będzie to trudniejsza wyprawa, gdyż wrócą wspomnienia z poprzedniego pobytu w tej krainie.
Czy Willemu uda się poradzić sobie z duchami przeszłości, a Maddie – stawić czoło prawdziwemu złu?

Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie! – zapowiedź @WydawnictwoJaguar jest trafiona w punkt.
To opowieść o przygodzie, przyjaźni, honorze i magii. Fantastyki jest tu więcej niż poprzednio. Ten tom bardziej przypomina pierwsze części serii. I dobrze, bo za nimi tęskniłam. Bohaterowie jak zawsze współpracują i mogą liczyć na siebie.
Chyba zaczynam przekonywać się do Maddie. W tej historii jest odpowiedzialna, skoncentrowana… po prostu dorosła.
Seria uczy, bawi i pokazuje wartości, którymi należy kierować się w życiu: przyjaźń, współpraca i odwaga w pokonywaniu swoich lęków.
Pokazuje, że czasami warto zaryzykować, by odnieść sukces. Nie należy lekceważyć przeciwnika i marnować czasu i energii na narzekanie. Uczy, że nie należy mieć wobec nikogo długów i warto przyjmować pomoc od tych, którzy chcą nam jej udzielić. „Przyjmowanie pomocy nie jest żadną ujmą.” Ukazuje, że pieniądze i władza bardzo zmieniają ludzi.

Czekałam na ten tom, oj czekałam i… jeden wieczór wystarczył, bym ponownie zaczęła czekać – tym razem na tom 18.

Polecam.
Dla tych, co jeszcze nie wiedzą jaki prezent kupić najbliższym, to podpowiem – Zwiadowcy.

Informacje dodatkowe o Wilki Arazan:

Kup książkę Wilki Arazan

Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał...

Królowie Clonmelu
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królowie Clonmelu

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta który wyruszył na Wschód by zbadać pogłoski na temat...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;