Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

„W przeszłości nic nie było takie samo jak obecnie – i nie będzie takie w przyszłości”.

Willę uczono, że trzeba kraść, żeby przetrwać, światłoluby to ucieleśnione zło, a dobrem nadrzędnym jest klan. Chciwość i zajadłość przewodzącego mu padarana doprowadziły do upadku rodu Feiran. Głucha Jama uległa zniszczeniu, a główna bohaterka zbudowała sobie nowy świat, zdobyła nową rodzinę i rozwinęła umiejętności, które nabyła dzięki swojej babci.
Niestety roślinom, zwierzętom i bliskim Willi ponownie grozi niebezpieczeństwo. Drwale zagrażają jej najbliższym. W imię zarobku i rozwoju cywilizacji karczują lasy porastające Wielkie Góry Mgliste i zabijają zwierzęta w nich żyjące. Do tego pojawiają się cieniste stwory, które zrodziły się ze zgliszczy siedziby Feiran. Niosą one przeraźliwy chłód, śmierć i zapach zgnilizny…
Czy Willi uda się ochronić tych, których kocha? Co ją czeka?

Zanurzyłam się w pełną tajemnic i magii, baśniową opowieść o Willi i nie żałuję ani minuty spędzonej z tą książką.
To opowieść o miłości do przyrody i najbliższych osób, wrażliwości na piękno otaczającego świata i bólu związanego z jego niszczeniem. Bohaterka uczy empatii, wrażliwości, odpowiedzialności i waleczności. Jej rozterki stają się rozterkami czytelnika. Bohaterka pokazuje, że żaden opisany świat nie jest idealny, ale w każdym z nich są osoby, które łącząc się mają ogromną siłę przebicia i mogą uczynić wiele dobrego.
Widać, że autor pisząc pierwszy tom, myślał o kolejnym, ponieważ drugi wyjaśnia wiele spraw. Ta część historii Willi jest równie dobra jak wcześniejszy tom, ale też dużo bardziej mroczna.
Wiele myśli przelało się przez moją głowę, kiedy czytałam tę książkę. Ludzie niszczyli przyrodę w XX w. i niszczą ją w XXI w. Kiedy przestaną?

Książka uświadamia jak ważna w naszym życiu jest przyroda. Jeśli jeszcze tego nie wiesz polecam przeczytanie tej książki. Jeśli już to wiesz – to ona potwierdzi tylko, że kroczysz właściwą drogą.

Informacje dodatkowe o Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Willa of Dark Hollow
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Kup książkę Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Willa, dziewczyna z lasu
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Willa, dziewczyna z lasu

Nr 1 listy bestsellerów „New York Timesa”. Poznajcie Willę z lasu – nową, baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca...

Serafina i czarny płaszcz
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina i czarny płaszcz

W piwnicach pełnej przepychu rezydencji Biltmore mieszka potajemnie niezwykła dziewczyna. Czy to z powodu jej żółtych oczu i czterech palców u rąk i nóg...