Włoska legenda

Główna bohaterka to Emilia Szewczyk. Dziewczyna to skromna i wycofana uczennica liceum, która jest niezbyt lubiana przez rówieśników. Życie Emilki nie jest usłane różami. Dziewczyna ma za sobą złe doświadczenia.
Gdy pewnego dnia jej nauczycielem włoskiego zostaje młody i przystojny Włoch Giorgio Simonetti dziewczyna zakochuje się.
Aby zmobilizować uczniów do nauki nauczyciel ogłasza konkurs, w którym czwórka najlepszych uczniów może wygrać wakacyjny wyjazd do Włoch. Konkurs wygrywa także Emilia.
Na wyjeździe pomiędzy nauczycielem, a uczennicą zaczyna rozkwitać uczucie.
Czy uczennica i nauczycielem będą razem? Czy jednak zostaną rozdzieleni?
Jeśli chcecie przekonać się, czy ta historia zakończy się happy endem czy jednak dramatem sięgnijcie po tę książkę.
Autorka stworzyła cudowną historię i zabrała mnie w niesamowitą podróż do Włoch. Oczywiście wraz z bohaterami powieści. Muszę przyznać, że trochę irytowali mnie bohaterowie książki. Jednak kreacja postaci w tym wypadku jest idealna, bo są to rozwydrzeni i problematyczni uczniowie.
Autorka wymyśliła historię o zakazanej miłości pomiędzy uczennicą a nauczycielem. Na dodatek autorka porusza trudne tematy jakimi są między innymi brak akceptacji , nienawiść, wyśmiewanie i nękanie przez rówieśników. To wszystko odbywa się wśród intryg, zawirowań, rozterek i tajemnic z przeszłości.
Autorka potrafi barwnie opisać Włochy i napisała piękną historię o miłości, która przychodzi nieoczekiwanie. Na dodatek potrafi trzymać czytelnika w napięciu i dostarczyć mnóstwo emocji.
Natomiast nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że nie mogłam odłożyć tej książki dopóki nie poznałam finału powieści. Mocno kibicowałam Emilii i Giorgio.
Uwielbiam takie historie, które na dłużej pozostają w mojej pamięci, a ta jest właśnie taka.
Idealna książka dla fanów romansów oraz miłośników Włoch.
Gwarantuję, że czeka Was niesamowita przygoda pełna wzruszeń.
Jestem zachwycona i będę czekała z niecierpliwością na kolejne powieści autorki.
Polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Włoska legenda:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-07-20
Tytuł oryginału: Włoska legenda
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Zobacz opinie o książce Włoska legenda

Kup książkę Włoska legenda

Gorszy syn (#3). Gorszy syn. Tom 3: Za winy ojca. Za winy ojca
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Gorszy syn (#3). Gorszy syn. Tom 3: Za winy ojca. Za winy ojca

Jak żyć, gdy świat, w którym wreszcie odnalazłeś dla siebie miejsce, nagle rozpada się na milion kawałków? Jak zaakceptować fakt, że to wszystko, w co...

Inne niebo
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Inne niebo

Podróż Julii, zapoczątkowana w "Magii ukrytej w kamieniu" i kontynuowana w drugim tomie – "Las Potępionych", nadal nie dobiegła końca. Życie...