reklama

Wodospad

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2015-03-04
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788364297410
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Waterfall
Język oryginału: Angielski
Dodał/a opinię: Simi_48
Tom 2 cyklu Łza

Ocena: 3.71 (7 głosów)

Co zrobić, kiedy świat, który tak dobrze znasz, zginął? Kiedy, twój największy wróg przejął ciało twojego przyjaciela? Kiedy poznajesz swoją mroczną stronę? Z tymi pytaniami musiała zmierzyć się Eureka w kontynuacji ,,Łzy". ,,Wodospad" to pełna nostalgii lektura. Jest w niej wiele emocji: od smutku, do radości; od rozgoryczenia, do nadziei. Ta książka wstrząsa i porywa czytelnika w swój świat. Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

 
,,Jedna łza może ocalić świat. Jedna łza może go zniszczyć..."

 ljgg


Łzy Eureki zatopiły ziemię. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i zakochanym w niej Anderem przebywa ocena, by znaleźć Solona, tajemniczego, ukrywającego się od lat Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.

 
Wydostawszy się na ląd, Eureka nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata. W dodatku Solon wyjawia, że miłość jest słabością Andera, a uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie.


Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka odkrywa wstrząsającą tajemnicę. Jeśli okaże się wystarczająco silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa... chyba że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo...


Eureka będzie musiała poświęcić wszystko-nawet miłość...


,,Wodospad" rozpoczyna się dokładnie po zakończeniu I tomu. Przed Eureką stawiają nowe wyzwania. Istnieje wiele tajemnic, które musi poznać, by pokonać swojego wroga. Tylko czy na pewno jest nim Atlas? Nie chcę zdradzać za dużo. Ta książka odkrywa przed nami prawdę, na którą nie jesteśmy gotowi. Wszystko, co wydawało się prawdziwe, to tylko pozory.


,,Twoje imię znaczy: ,,Znalazłem", a jednak przez całe życie byłaś zagubiona."


serrLauren Kate zachwyca swoim piórem. Każdy rozdział serwuje nam coś zupełnie nowego. Tak jak i w poprzedniej części jest w tej książce wiele smutku. Przeżywamy wraz z bohaterami ich problemy, zastanawiamy się, co zrobilibyśmy na ich miejscu. Akcja cały czas gna do przodu. Ostateczna walka się zbliża. Kto zwycięży? Przekonacie się, czytając tę pozycję.


Eureka odkrywa mroczną prawdę na temat swojego pochodzenia, która może wszystko zniszczyć. Ander poznaje swoje prawdziwe dziedzictwo. Atlas rośnie w siłę, będąc w ciele Brooksa. Bliźnięta odkrywają swoje dary. Pojawiają się nowe postacie. Wraz z nimi przybywają kolejne problemy. Umierają kolejni bohaterowie. Czasu jest coraz mniej, by powstrzymać zagładę.

,, ,,Wciąż jesteś ze mną?" Brooks odnalazł ją na stopniach barw, po których, jak sądziła, wspinała się sama. Co się jej rzadko zdarzało, pomyślała o jego prawdziwym imieniu. ,,Aż do końca świata i w drodze powrotnej, Noah." "


Podsumowując: ,,Wodospad" to lektura, która chwyta za serce i pozostawia wielką pustkę w czytelniku. Zakończenie jest wielkim ciosem, przy którym nie można przejść bezemocjonalnie. Autorka napisała powieść pełną smutku, ale niosącą nadzieję. Jeśli myślicie, że po ,,Łzie" wiecie wszystko, jesteście w błędzie. Dopiero druga część ukazuje całkowitą prawdę. ,,Wodospad" to książka, dla wszystkich. Każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam!

Kup książkę Wodospad

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wodospad
Inne książki autora
Udręka
Lauren Kate0
Okładka ksiązki - Udręka

Drugi tom uzależniającego cyklu „Upadli”, w którym... MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala...

Upadli
Lauren Kate0
Okładka ksiązki - Upadli

A jeśli osoba, która była Ci przeznaczona, nigdy nie będzie Twoja?   Siedemnastoletnia Lucinda zakochuje się w przystojnym, inteligentnym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje